Niespodzianka w Krakowie

22-12-2012, 21:35 Sandra Hajduk

Piękny prezent sprawili swoim kibicom futsaliści Gwiazdy. Na wyjeździe pokonali oni Wisłę Krakbet Kraków 2:6 (1:0).

Pierwsza połowa nie zapowiadała zwycięstwa rudzian. W trzeciej minucie po strzale Adriana Patera prowadzenie objęli gospodarze. Rudzianie stwarzali sobie co prawda okazje do strzelenia bramki, jednak nie udało się ich wykorzystać, wskutek czego pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Dobrze weszli w drugą połowę zawodnicy Gwiazdy. Po dziesięciu sekundach od jej rozpoczęcia do bramki trafił Szymon Łuszczek doprowadzając do remisu. W 31 minucie po strzale Despotovicia i dobitce Kiełpińskiego, krakowianie po raz drugi objęli prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długo, bowiem dziesięć sekund później ponownie na listę strzelców wpisał się Szymon Łuszczek. Rudzianie w dalszym ciągu walczyli i to oni w 32 minucie, po strzale Bartosza Siadula, objęli prowadzenie. Trener gospodarzy postawił wszystko na jedną kartę i wycofał bramkarza. Ta strategia nie opłaciła się, bowiem kolejne bramki zdobywali tylko futsaliści Gwiazdy. Do bramki krakowian kolejno trafiali Adam Jonczyk, Bartosz Siadul i ponownie Adam Jonczyk, dzięki czemu spotkanie zakończyło się pokaźnym zwycięstwem rudzian.

Gwiazda Ruda Śląska: Michał Widuch, Rafał Krzyśka- Wojciech Działach, Adam Jonczyk, Jacek Hewlik, Paweł Martyn, Szymon Łuszczek, Mateusz Omylak, Ariel Piasecki, Mateusz Krzymiński, Adrian Zabłocki, Bartosz Siadul.

Trener: Rafał Krzyśka.