Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niepokonani w Hiszpanii

08-05-2019, 11:39 Rudzki Klub Sportów i Sztuk Walki Bushido

Wielki sukces odnieśli reprezentanci Polski Kempo w 16-tych Mistrzostwach Świata największej światowej federacji IKF, które odbyły się w dniach 25-27 kwietnia w Hiszpanii. Około 700 zawodników z kilkudziesięciu państw zacięcie walczyło o medale na matach w miejscowości Gaudalajara. Godnym podkreślenia jest, że cały skład Reprezentacji Polski składał się z trenerów i zawodników Rudzkiego Klubu Sportów i Sztuk Walki BUSHIDO: Rafała Burdzika (trener Kadry i zawodnik), Marcina Pisteloka (trener Kadry i zawodnik), Eweliny Pszczółowskiej, Dawida Agustyniaka, Dawida Kołodzieja, Artura Markiewicza i Jakuba Mikoszka. Rudzcy wojownicy wrócili z tarczą, a konkretnie z 17 medalowymi krążkami, 3 z nich to te najcenniejsze  trofea, czyli złote medale.

 - To nasze drugie kolejne Mistrzostwa Świata Kempo. Po pierwszych trudno nam było uwierzyć w tamten sukces a tymczasem w tym roku poszło nam jeszcze lepiej. I to pomimo wielu przeszkód natury finansowo-logistycznej. Pierwsza zwycięską walkę stoczyliśmy z ograniczeniami finansowymi i wielkimi, jak na realia naszego klubu, kosztami wyjazdu i udziału. Kolejne walki stoczyliśmy na matach zgodnie z regułami sportowymi i tu poszło nam znacznie lepiej. Jednak w obydwu przypadkach sukcesu nie było by bez determinacji kilku osób. Teraz możemy śmiało powiedzieć, że Ruda Śląska jest stolicą polskiego Kempo zaś Rudzki Klub Sportów i Sztuk Walki BUSHIDO ambasadorem w federacji IKF – opowiada trener Kadry Polski Kempo Rafał Burdzik.

 Aż trudno w to uwierzyć, ale w nieporównywalnie małym klubie w Kochłowicach, w stosunku do gigantów i narodowych federacji Kempo przykładowo z Rumunii, Węgier, Holandii, Hiszpanii, Argentyny czy Algierii, mamy kolejnych aż 3 Mistrzów Świata, którzy wywalczyli złoto i szacunek na matach w Hiszpanii.

- Ewelina Pszczółkowska – która zwyciężyła przed czasem w finale faworyzowaną reprezentantkę Rumunii, Dawid Augustyniak – który w niespełna minutę odesłał 2-metrowego „Wikinga” ze Szwecji oraz, a właściwie przede wszystkim, Marcin Pistelok, który czynnie przygotowywał zawodników rudzkiego klubu do Mistrzostw i jednocześnie sam zdominował w walce Mistrza Świata i Europy w Muay Thai – utytułowanego reprezentantem Węgier. Pozostali zawodnicy Dawid Kołodziej, Artur Markiewicz, Jakub Mikoszek oraz ja także wywalczyli medale Mistrzostw Świata i pokazali się znakomicie – dodaje  szczęśliwy trener Reprezentacji Polski i Rudzkiego Klubu Rafał Burdzik.

 

Szczegółowe wyniki Reprezentacji Polski:

 Dawid Augustyniak

Złoto – Mistrz Świata walki knockdown

Brąz - walki full-kempo

Brąz - selfdefence combat

Brąz - walki submission

Ewelina Pszczólkowska

Złoto – Mistrzyni Świata walki submission

Brąz - walki knockdown

Brąz - walki full-kempo

Marcin Pistelok

Złoto – Mistrz Świata walki full-kempo

Rafał Budzik:

Brąz - walki knockdown

Brąz - walki semi-kempo

Brąz - selfdefence combat

Dawid Kołodziej

Brąz - walki knockdown

Brąz - walki submission

Artur Markiewicz

Brąz - walki knockdown

Brąz - walki submission

Jakub Mikoszek

Brąz - walki full-kempo

Brąz - walki knockdown

 

Rudzki Klub Kempo Tai Jutsu (RKSiSW BUSHIDO) powstał w 1999 roku i niezmiennie oraz nieprzerwanie prowadzi treningi Kempo w Szkole Podstawowej nr 18 w Rudzie Śląskiej (Kochłowicach) przy ul. Łukasiewicza 7. Każdy i zawsze może dołączyć do klubu i spróbować swoich sił na treningach we wtorki i czwartki od godz. 18:00 (https://www.facebook.com/rksiswBushido/ ).


Komentarze