Niegościnny Sandomierz

05-12-2011, 16:21 Tadeusz Piątkowski

Sandomiarz okazał się dla lidera z Halemby mało gościnny. Miasto, owszem, ale już wyniku konfrontacji z miejscową Wisła szczypiorniści Grunwaldu mile wspominać nie będą. Gospodarze wygrali 27:22, zrzucając tym samym podopiecznych Marcina Księżyka z fotela lidera.

Gospodarze szybko uzyskali przewagę zarówno w polu jak i bramkową, zmuszając halembian do pościgu. Nie było to jednak łatwe. O ile w defensywie przyjezdni jeszcze sobie radzili, to razili nieskutecznością. W ciągu 60 minut zaledwie raz udało im doprowadzić do remisu i raz, w 43 minucie, uzyskać jednobramkową przewagę. Ale zaledwie na niecałe dwie minuty. Gospodarze szybko się pozbierali, przywracając na parkiecie wcześniejszy obraz wydarzeń. Ponownie odjechali na kilka bramek i tę przewagę utrzymali do końca spotkania.

Wisła Sandomierz – SPR Grunwald 27:22 (14:11)

Grunwald: Błaś, Wolniaczyk – G. Lisowski 1, Hartel 3, Nowak, A. Wodarski, Płonka 4, Marchliński, Strużyna 4, K. Borowiec, Ł. Wodarski 3, Gansiniec 4, P. Lisowski 2, Kowal, Januszek, Lange 1.

Trener: Marcin Księżyk.

Pozostałe wyniki: SPR Orzeł Przeworsk - KŚ AZS Katowice 27:37, KSSPR II Końskie - Vive Targi II Kielce 31:37, MOSM HIT Bytom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 23:23, MOSiR ARCOM Bochnia - AZS Politechnika Święt. Kielce 30:24, Control Process Tarnów - KS Siódemka Chełmek 38:28, SPR Zagłębie Sosnowiec - Juvenia Rzeszów 35:21.