Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niebieska manifestacja

08-11-2012, 19:04 Sandra Hajduk

Kibice Ruchu Chorzów przemaszerowali deptakiem na chorzowski rynek pod Urząd Miejski, by zwrócić uwagę na to, że ich klub potrzebuje nowego stadionu.

 

Czuję się oszukany. W kampaniach wyborczych obiecywano nam budowę nowego stadionu. Tych obietnic jednak nie dotrzymano. Stadion jest dla nas bardzo ważny. W okolicznych miastach są nowe stadiony bądź je budują, tylko w Chorzowie nic się nie dzieje, a Ruch Chorzów to bardzo dobra drużyna, która zasłużyła na nowy stadion – tłumaczył Krzysztof, 29-letni uczestnik manifestacji.

 

Rudzcy kibice Ruchu Chorzów także chcieliby wybudowania nowego obiektu – Stowarzyszenie Niebieska Ruda Śląska w pełni popiera inicjatywę budowy nowego stadionu, bo 14-krotny mistrz Polski, najbardziej utytułowany klub w Polsce jak na razie pozostaje bez areny piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia – powiedziała należąca do stowarzyszenia Karolina.

 

Na koniec kibice wręczyli prezydentowi Chorzowa petycję, w której zamieścili następujące postulaty:

 

1. Rozpoczęcie budowy stadionu na około 20 tys. widzów już w przyszłym roku i jej ukończenie najpóźniej do końca lutego 2016 roku.

2. Budowę stadionu etapami, w tym ukończenie trybuny za bramką od strony huty najpóźniej w lutym 2014 roku. Na trybunie tej zasiądą najbardziej rozśpiewani kibice, czyli potocznie zwany "młyn".

3. Przedstawienie, do konsultacji z gronem kibicowskim, do końca lutego 2013 roku projektu nowego obiektu, w tym układu poszczególnych trybun.

4. Przedstawianie regularnie pełnych informacji odnośnie zrealizowanych i planowanych zadań związanych z budową stadionu. Prosimy przesyłać je co trzy miesiące – to jest w pierwszy roboczy dzień marca, czerwca, września oraz grudnia począwszy od roku 2013 – na adres mailowy redakcja@niebiescy.pl

 

Źródło: Niebiescy.pl


Komentarze