Nie pokonali lidera

17-12-2013, 10:14 Sandra Hajduk

Z liderem tabeli – Polonią Bytom – przyszło zmierzyć się w sobotę koszykarzom Pogoni Ruda Śląska. Oba zespoły mają aspiracje do awansu, więc z góry można było zakładać, że będzie to zacięty pojedynek. Tak zresztą właśnie było. Wyrównana walka toczyła się do ostatnich minut, a ostatecznie zwycięsko wyszli z niej bytomianie, którzy wygrali różnicą czterech punktów – 62:58.

Był to typowy mecz walki. Obie strony rywalizowały w zasadzie o każdy punkt. W trzeciej kwarcie trochę przyspaliśmy i bytomianie zdołali odskoczyć nam na siedem punktów. Była to największa przewaga jaka miała miejsce w spotkaniu. Przez większość meczu prowadzenie obejmowała raz jedna a raz druga strona, a wynik rozstrzygnął się tak naprawdę w ostatnich sekundach. W turnieju wystartowały cztery zespoły. Troszkę szkoda, bo zabrakło nam szczęścia. Jestem jednak zadowolony z postawy chłopaków, bo zostawili oni na parkiecie dużo serca. Jako plus możemy zaliczyć to, że w tym meczu dobrze zagraliśmy w obronie. Teraz czekamy na rewanż – mówił po spotkaniu Marcin Cyran, trener rudzian.

Polonia Bytom – Pogoń Ruda Śląska 62:58 (23:20, 10:11, 11:10, 18:17)
Punkty dla Pogoni: Wilkin 12, Mol 11, Morawiec 11, Stankala 10, Jeleń 7, Kuczera 4, Tomecki 3
Trener: Marcin Cyran