Nasz Dom Ruda Śląska odpadł z Pucharu Polski

11-01-2022, 10:15 Dawid Kosmalski

6 stycznia w hali MOSiR-u w Halembie GSM Nasz Dom Ruda Śląska przegrał z GKS-em Futsal Tychy wynikiem 6:7 w 1/32 Pucharu Polski. W czwartkowy wieczór byliśmy świadkami bardzo emocjonującego meczu, w którym zwycięzca został wyłoniony na kilkanaście sekund przed końcową syreną.

Do przerwy, mimo optycznej przewagi tyszan, to gospodarze prowadzili 3:0 po golach Sebastiana Giełzy, Mirosława Miozgi (przedłużony rzut karny) i Tomasza Kasprzyka. Wszystkie bramki padły w ostatnich czterech minutach pierwszej połowy. W tym czasie czerwoną kartką został ukarany zawodnik GKS-u, Patryk Widuch.

GSM szybko jednak stracił kontrolę nad meczem i już w 30. sekundzie drugiej połowy Marek Kołodziejczyk zdobył dla gości ważną bramkę kontaktową. GKS ruszył do odrabiania strat i popisał się wyjątkową skutecznością, co w 35. minucie po karnym Kołodziejczyka przyniosło zasłużone prowadzenie na wynik 4:3.

W tym momencie obie drużyny przestały kalkulować, co doprowadziło do prawdziwej wymiany ciosów. GSM kilkukrotnie decydował się na wycofanie bramkarza, aby odrabiać straty, co w jednym przypadku skończyło się utratą bramki z połowy boiska. Gdy wydawało się, że czeka nas dogrywka, w 39. minucie i 44. sekundzie spotkania kombinacyjną akcję GKS-u wykończył ponownie Kołodziejczyk, który w całym meczu zdobył cztery bramki. Mimo dzielnej postawy rudzka drużyna nie zdołała już wyrównać i to tyszanie zagrają w 1/16 Pucharu Polski.

GSM Nasz Dom (podstawowa piątka): Zięcik – Kasprzyk, Pawłowski, Miozga, Sobiech. Trener: Artur Opeldus.

GKS Futsal Tychy (podstawowa piątka): Barteczka – Pytel, Hiszpański, Widuch, Kołodziejczyk. Trener: Bartłomiej Noga.

Bramki: Gielza 17’, 39’, Miozga 18’, Kasprzyk 20’, Pawłowski 36’, Mzyk 38’ – Kołodziejczyk 21’, 35’, 39’, 40’, Hiszpański 29’, Jastrzębski 32’, Miozga 37’ (samobójczy).