Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Najlepsi w województwie

10-09-2013, 11:28 Sandra Hajduk

Ryndorf wygrywa etap wojewódzki Projektu Orlik Polska!

 

W niedzielę 8 września w Bytomiu odbył się turniej piłkarski w ramach Projektu Orlik Polska. Najlepsze drużyny z województwa śląskiego wyłonione po etapach regionalnych rywalizowały o tytuł mistrza, a co za tym idzie, możliwość reprezentowania swojego miasta w etapie ogólnopolskim. Rudę Śląską w tym roku reprezentowały dwie drużyny - P.H.U Zygzak (Mistrz Ligi Rudzkich Orlików) oraz Ryndorf (Wicemistrz LRO).

 

Do etapu wojewódzkiego przystąpiło osiem drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. W grupie A bezkonkurencyjna okazała się ekipa- FC Profi M-Tec . Piłkarze z Pszczyny z kompletem punktów awansowali do półfinałów. Walkę o drugie miejsce wygrała bytomska Walhalla. W grupie B, do której przydzielone zostały nasze zespoły o awansie decydowała mała tabelka, a o kolejności - seria rzutów karnych.


Pierwsze miejsce w grupie zajął Ryndorf a drugie P.H.U Zygzak. W półfinałach Mistrzowie Ligi Rudzkich Orlików, którzy nie przegrali do tej pory żadnego ligowego spotkania ustapili jednak będącej w doskonałej dyspozycji drużynie FC Profi M-Tec. Drugi półfinał zakończył się wygraną drużyny Ryndorf z Bytomską Walhallą (2:1). W ten sposób wicemistrz Ligi Rudzkich Orlików dostał się do finału gdzie ostatecznie rozgromił drużynę Profi M-Tec (6:1). Zwycięzcy będą reprezentować Rudę Śląską jak i całe województwo na ogólnopolskich finałach projektu Orlik Polska.

 

Źródło: MOSiR Ruda Śląska


Komentarze