Najlepsi w Biegu Wiewiórki

25-05-2022, 10:43 Dawid Kosmalski

W sobotę (21.05) tradycyjnie na terenie lasów halembskich oraz Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 odbył się trzeci już w 2022 roku Bieg Wiewiórki. Tym razem impreza przyciągnęła 301 biegaczy i fanów nordic walking.

Jak zwykle w pierwszych zmaganiach wzięły udział dzieci. Najszybszy (kategoria open wśród dzieci) był Jakub Milbrant, który pokonał dystans 1 km w czasie 4,00. Drugi na mecie był Dawid Janotta (4,10), a trzeci Maksymilian Koźlicki (4,11). Wśród dziewcząt pierwsza na mecie zameldowała się Maria Górka z czasem 4,20, co dało jej jednocześnie 4. miejsce w klasyfikacji łącznej.

W biegu głównym, składającym się z maksymalnie pięciu pętli (każda po 4,2 km), wygrał Andrzej Zaczyk z czasem 01:28,4, który dobiegł na metę przed Tomaszem Kulpokiem (01:33,47) i Grzegorzem Rybokiem (01:34,12). Wśród kobiet zwyciężyła Dorota Sobel-Adamska, która uzyskała czas 01:48,02, co dało jej ósme miejsce w klasyfikacji łącznej.

W kategorii nordic walking (maksymalnie trzy okrążenia po 4,2 km każde) byliśmy świadkami emocjonującego finału, gdzie o zwycięstwie decydowały setne sekundy. Ostatecznie wygrała Joanna Kołodziej z czasem 01:34,17, drugi był Marcin Hałas (01:34,18), a trzeci był Adam Tkocz (01:35,24).