Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Nadzieje olimpijskie w Rudzie Śląskiej

31-05-2023, 11:43 Dawid Kosmalski

W piątek (26.05) w Nowym Bytomiu odbyły się zawody z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie, w których wzięły udział dzieci w wieku 10-11 lat.

Zawody Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie to kontynuacja zeszłorocznego programu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W ramach cyklu odbędzie się 16 eliminacji wojewódzkich, w trakcie których tworzone będą reprezentacje województw, które 1 września wystąpią w Toruniu w zawodach finałowych. Rywalizacja w Nowym Bytomiu była piątą z kolei, a eliminacje zakończą się w połowie czerwca. 

Na stadionie przy ulicy Czarnoleśnej przeprowadzono konkurencje biegowe dla chłopców i dziewczynek na 60, 300 i 600 metrów (najlepszym wynikiem popisał się Patryk Kleśta, który był drugi na 600 m), a także skok wzwyż, skok w dal i rzut piłeczką. W rywalizacji wzięli udział zarówno przedstawiciele śląskich klubów, jak i dzieci niezrzeszone.

– Program Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie ma na celu stworzenie cyklu ogólnopolskich, ogólnodostępnych zawodów sportowych dla dzieci w wieku 10-11 lat, które na co dzień nie biorą udziały rywalizacji sportowej. Współpracujemy ze szkołami podstawowymi, by zachęcić jak najwięcej młodych ludzi do rywalizacji sportowej. Ubiegły rok pokazał, że jest sporo utalentowanej młodzieży, która nie uprawia żadnej dyscypliny sportu. Trzeba ich znaleźć i pokazać, że sport jest fantastycznym sposobem na życie – mówi Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, w przeszłości dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.


Komentarze