Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nadal liderem

14-09-2013, 21:06 Sandra Hajduk

Wawel Wirek podejmował dzisiaj przed własną publicznością rezerwy Rozwoju Katowice. Ekipa z Rudy Śląskiej odniosła skromne, jednobramkowe zwycięstwo, dzięki czemu utrzymała się w fotelu lidera drugiej grupy ligi okręgowej.

 

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Chwilę po gwizdku rozpoczynającym mecz na bramkę uderzył Zuga, ale piłkę zdołał złapać golkiper gości. Po chwili głową uderzył Piętoń, ale futbolówka przeleciała nad bramką. W 14 minucie po wrzutce Lokaja uderzył głową Grzywa, ale piłkę złapał bramkarz katowiczan. Cztery minuty później po rzucie rożnym z woleja uderzył Pyc, jednak piłka przeleciała tuż obok bramki. W 31 minucie meczu do pierwszej groźnej sytuacji doszli goście – zawodnik Rozwoju wychodził na pozycję sam na sam z Gawlikiem, ale piłka po jego lobie przeleciała tuż nad poprzeczką. Chwilę później piłka po strzale Piętonia także przeleciała nad poprzeczką. W końcówce ładnym strzałem z 18 metrów popisał się zawodnik gości, ale futbolówka poszybowała tuż nad bramką. Mimo przewagi Wawelu pierwsza odsłona pojedynku zakończyła się bezbramkowym remisem.

 

Początek drugiej połowy także należał do Wawelu, jednak w tej części gry na murawie zameldowało się kilku nowych zawodników gości i gra Rozwoju uległa poprawie. Częściej dochodził on do groźnych sytuacji. Takie miał także Wawel, który w końcu w 66 minucie wyszedł na prowadzenie. Zawodnik Wawelu przejął piłkę na połowie rywali i wypuścił Lokaja. Goście sygnalizowali pozycję spaloną, ale sędzia takiej nie dostrzegł i zaliczył celne uderzenie „Tacy” na dalszy słupek. Przed szansą wyrównania Rozwój stanął w 72 minucie, ale po wrzutce zawodnik gości uderzył głową prosto w golkipera Wawelu. W końcówce obie strony starały się umieścić piłkę w siatce – po uderzeniu Lokaja futbolówkę wybił bramkarz a dobitka Zugi była niecelna. Później na pozycję wychodził jeden z katowiczanin, jednak ryzykowna interwencja Gawlika powiodła się i to gospodarze zainkasowali komplet punktów.

 

Wawel Wirek Ruda Śląska – Rozwój II Katowice 1:0

Wawel Wirek: Gawlik - Pyc, Grzywa, Buchcik, Kałużny K. - Kałużny G. (90' Deptuch), Wilczek, Majnusz D., Piętoń, Lokaj - Zuga (86' Frydrich)

Trener: Jarosław Zajdel


Komentarze