Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Na rolkach przez Rudę Śląską

05-07-2018, 22:59 Agnieszka Lewko

Miłośnicy jazdy na rolkach przejechali przez miasto. W czwartek (5.07) w Rudzie Śląskiej odbył się „Nightskating”, czyli wieczorny przejazd starszych i młodszych rudzian z rynku w Nowym Bytomiu na Burloch Arenę w Orzegowie. W sumie rolkarze pokonali 12 km.

- W latach ubiegłych rudzcy fani rolkarstwa pokazali, że lubią i potrafią jeździć na rolkach, stawiając się liczną grupą na starcie imprezy, bo nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa - zaznaczył Paweł Komosa, organizator wydarzenia.

Tegoroczna trasa, z którą musieli zmierzyć się rolkarze, była  trudna i wymagająca, a poprowadzona została przez Nowy Bytom, Godulę, Rudę i Orzegów. Wszystko rozpoczęło się i zakończyło na rynku w Nowym Bytomiu, a półmetkiem wspólnej jazdy na rolkach była Burloch Arena. Zawodnicy przejechali ulicami: Niedurnego, Goduli, Asfaltową, Chorzowską, Pawła, Starą, Joanny, Hlonda i Grunwaldzką i dotarli na Burloch, gdzie zrobili sobie krótką przerwę. Następnie wjechali na ulicę Grunwaldzką, później na Hlonda, Orzegowską, Matejki, Piastowską, Wolności, 1 Maja, Czarnoleśną i Niedurnego.


Komentarze