Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Na rolkach dla niepodległości

23-05-2018, 18:09 Agnieszka Lewko

Społeczność  Szkoły Podstawowej nr 40  oraz klas gimnazjalnych dawnego Gimnazjum nr 5 w Goduli zorganizowała „Sztafetę z biało-czerwoną”. Siedemdziesięciu sześciu uczniów  na Burloch Arenie przejechało na rolkach 190 okrążeń. W ten sposób młodzi ludzie postanowili uczcić 100 lat od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości.

- W styczniu tego roku przyjęliśmy cykliczny plan imprez z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i dzisiejsze wydarzenie wpisuje się właśnie w te obchody. Ponad 70 uczniów naszej szkoły zgłosiło się do wzięcia udziału w sztafecie - tłumaczył Zbigniew Bujałkowski, nauczyciel w SP 40 oraz organizator imprezy. - Niestety plany pokrzyżowała nam pogoda. Pada deszcz i na torze może być trochę ślisko ale mam nadzieję, że za chwile wyjdzie słońce i uda nam się, wspólnie przejechać 100 okrążeń – dodał.

Uczniowie pokonywali kolejne okrążenia z biało-czerwoną flagą jako pałeczką sztafetową, którą przekazywali sobie przy zmianach. Pokonanie 190 okrążeń, czyli dystansu 26 kilometrów zajęło uczniom  4 godziny.


Komentarze