Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Na ringu nie ma sobie równych

11-10-2017, 12:54 Agnieszka Lewko

Rudzianin Kamil Jenel został nowym Mistrzem Polski i DSF Kickboxing Challenge do 81 kg! Podczas turnieju, który odbył się w Ząbkach, Kamil Jenel wystąpił w walce wieczoru i zwyciężył w pojedynku z Kamilem Rutą. Stawką w walce był mistrzowski pas organizacji oraz trofeum Zawodowego Mistrza Polski.

Jak czuje się Pan po ostatniej wygranej?

Bardzo się cieszę z tej wygranej, przede wszystkim dlatego, że walczyłem z Kamilem Rutą w Warszawie na jego terenie i do tego w wyższej kategorii wagowej do 81 kg. Walka odbywała się na zasadach  K1, 5 rund po 3 minuty i wygrałem na punkty u wszystkich sędziów jednomyślnie 50-45,  czyli wszystkie rundy były wygrane przeze mnie.

Ma Pan już na swoim koncie wiele stoczonych walk i chyba więcej wygranych niż przegranych. Ile w sumie ich było?

Do tej pory stoczyłem 28 walk z tego 23 wygrałem. Jestem też posiadaczem wygranego pasa o Mistrzostwo krajów Beneluxu w 2014 roku.

A jak rozpoczęła się Pana przygoda z kickboxingiem?

 Praktycznie moja kariera rozpoczęła się w Holandii, gdzie stoczyłem pierwszą zawodową walkę w Amsterdamie w 2009 roku. Mieszkałem wtedy w Tilburgu i  trenowałem tam siedem lat. Jednak dodam, że ze sportem jestem związany od dzieciństwa.

Dlaczego akurat zaczynał Pan w Holandii?

 Holandia to Mekka kickboxingu. Tam nauczyli mnie całego fachu, ale dopiero z  Witkiem Kostką odnoszę swoje największe sukcesy. Trener Paco Team Katowice i Kadry Polski kickboxingu doszlifował moje umiejętności i po dziewięciu wygranych walkach spod szyldu Paco, dostałem walkę o dwa pasy mistrzowskie (Zawodowe Mistrzostwo Polski i organizacji DSF Kickboxing Challenge) prawdopodobnie już 9 grudnia stanę w obronie tych pasów.

Poza tym, że jest Pan zawodnikiem, jest także trenerem.

Tak. Karierę zawodnika łączę z karierą trenera i cieszy mnie fakt, że młodzi adepci idą w moje ślady i już zaczynają odnosić pierwsze sukcesy.

Dziękuję za rozmowę.  

 

Foto: DSF Kickboxing Challenge


Komentarze