Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Na motocyklu po medale

13-06-2018, 23:03 Agnieszka Lewko

Drugie i trzecie miejsce zajęła rudzianka Julia Boronowska podczas II i III rundy Mistrzostw Europy w trialu motocyklowym, które odbyły się w Miękini koło Krzeszowic. -  Startowałam w klasie International, czyli tej prostszej niż championship. Moje konkurentki przyjechały ze wszystkich zakątków Europy, więc poziom był wysoki. Dodatkowo oprócz mnie w klasie International startowały dwie inne Polki - tłumaczyła Julia Boronowska, wicemistrzyni Europy.

W pierwszy dzień zawodów, czyli w II rundzie młoda rudzianka drugie miejsce. - Lepsza ode mnie była tylko Francuzka Lenna Volpe, jednak Dunkę Regitze Toft Jensen, która zajęła trzecie miejsce „wyprzedziłam" tylko o jeden punkt karny. Co świadczy o tym, że zawody były wymagające - zaznaczyła Julia Boronowska. - Trzecia runda Mistrzostw Europy była dla mnie bardzo wymagająca pod względem psychicznym, ponieważ wynik z wcześniejszego dnia  nas zszokował i chciałam pokazać się z jak najlepszej strony. Jednak w  tej rundzie zwyciężyła znów Francuzka, druga była Norweżka Ingeborg Lindberg Bergersen, a ja zajęłam trzecie miejsce. Pierwsza pętla nie poszła mi za dobrze, ze względu na stres, ale uważam, że wynik i tak był dobry, jak na moje pierwsze rundy w mistrzostwach Europy - dodała. 

A już w sierpniu zawodniczka wystartuje w kolejnych zawodach, na które wybierze się do Włoch i do Belgii wybieram się już w sierpniu tego roku.


Komentarze