Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Na Burlochu bez zwycięstwa

25-10-2023, 21:39 Dawid Kosmalski

Rudzka drużyna rugby poniosła trzecią porażkę w sezonie. Tym razem na własnym boisku nasi zawodnicy ulegli w sobotę (21 października) Akademii W. Pola Budowlani II Lublin 15:45 (3:18). 

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie pod dyktando gości. Mimo ambitnej obrony rudzian lublinianom dwukrotnie udało się przyłożyć piłkę na polu punktowym, na co gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko trzema punktami zdobytymi przez Patryka Kołodzieja z rzutu karnego. Przewaga gości widoczna była zwłaszcza przy przegrupowaniach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:18.

Niestety już po pięciu minutach drugiej połowy goście „ustawili” sobie spotkanie, gdyż zdobyli szybko kolejne dwa przyłożenia. Następnie gra się nieco wyrównała, gospodarze próbowali kontratakować, ale ich gra nie była tego dnia płynna, sporo było niewymuszonych błędów w grze. Dopiero po kolejnych dwóch przyłożeniach dla Budowlanych Gryfy śmielej ruszyły do przodu. Dwa zdobyte w końcówce przyłożenia pokazały, że zawodnicy mogli w tym meczu postawić się trochę bardziej faworyzowanym gościom. Przed Gryfami jeszcze dwa mecze w tym roku - 4 listopada na wyjeździe z RT Olsztyn oraz 16 listopada u siebie z Watahą Zielona Góra.

Spotkanie było również 100. meczem Patryka Kołodzieja w barwach Gryfów. Jest to pierwszy zawodnik rudzkiego zespołu z trójcyfrową liczbą spotkań na koncie.

Skład Gryfów: Adrian Nachman, Dawid Szywalski, Grzegorz Jankowski, Sebastian Wojtaszek, Bartosz Luppa, Daniel Szombara (5 pkt), Marco De Souza (Jakub Gładkowski), Jakub Krupiński, Marcin Greinert (5 pkt), Mateusz Zabiegała, Konrad Kozik, Dawid Dróżdż, Danson Chege, Dawid Pabisiak, Patryk Kołodziej (5 pkt). Trener: Marcin Greinert.


Komentarze