Mysłowice pokonane

24-01-2024, 22:42 Dawid Kosmalski

SPR Grunwald Ruda Śląska – MKS WiRy Siódemka Mysłowice 34:27 (16:15)
SPR: Błaś – Suchy (8 bramek), Niedźwiedzki (5), Misiak (1), Macha (4), Mauer (7), Wawrzyniak (2), Talaga, Serafin (5), Matuszewski (1). Trener: Andrei Khapal.
Siódemka: Juranek, Paluch (1 bramka), Zięba – Jawor (8), Bułka (2), Bagiński (3), Soboszek (3), Gnyp, Korzyniec (6), Kijowski, Liwocha, Sikora (4), Simela, Myszor, Zoleński. Trenerzy: Dawid Wilk, Maria Ryś.

SPR Grunwald Ruda Śląska pokonał w sobotę (20.01) MKS WiRy Siódemka Mysłowice 34:27 (16:15) w ramach 12. kolejki II ligi mężczyzn. Zespół z Halemby umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Rudzianie już raz w tym sezonie pokonali
zespół z Mysłowic – w pierwszej kolejce sezonu. I tym razem byli faworytami, co udowadniali przez większość pierwszej połowy, mozolnie budując przewagę. Gdy na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy wydawało się, że SPR ma wszystko pod kontrolą, goście z Mysłowic wzięli się do odrabiana strat i tuż przed końcową syreną zniwelowali czterobramkową różnicę do zaledwie jednego gola. Po przerwie natomiast wyszli na prowadzenie, które dopiero oddali w 40 minucie spotkania.