Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Multimedaliści z Rybnika

08-11-2023, 09:32 Dawid Kosmalski

Zawodniczki i zawodnicy UKS-u Manty Kochłowice pokazali się ze świetnej strony w IX Mitingu Pływackim w Rybniku, który odbył się 21 października. W zawodach rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych. 

Na długiej liście medalistów znaleźli się: Hanna Jędraszak (pięć złotych medali), Antoni Dzieża (cztery złote medale), Wojciech Karasz (trzy złote i jeden srebrny), Zofia Tatarczuk (dwa złote), Oliwier Miśkowiec (złoto i dwa brązy), Paulina Kozubowska (srebro i brąz), Jerzy Man i Dominik Krząkała (obaj po jednym srebrnym medalu), Maria Dolecka (srebro i dwa brązowe medale), Emilia Gielza i Klara Kowalska (obie zdobyły po dwa brązowe medale) oraz Nadia Kaczyca, Lena Jarek i Laura Ogińska (wszystkie po jednym brązowym medalu). 

Rywalizowano również w sztafetach. Tu na dystansie 4x50 m stylem dowolnym zespół w składzie Hanna Jędraszak, Emilia Gielza, Maria Dolecka i Wiktoria Trubic zdobył złoto, podobnie jak na identycznym dystansie sztafeta w składzie Wojciech Karasz, Antoni Dzieża, Oliwier Miśkowiec i Wojciech Cuper. Ponadto sztafeta 4x50 m stylem zmiennym w składzie Laura Ogińska, Zofia Tatarczuk, Paulina Kozubowska i Nina Kołodziejska zdobyła srebro, podobnie jak w rywalizacji 12-latek Emilia Gielza, Lena Jarek, Hanna Jędraszak i Maria Dolecka. 

W rywalizacji chłopców dwie sztafety Manty (Filip Paprotny, Odyseas Łankiewicz, Dominik Krząkała, Krzysztof Żeleźniak oraz Jerzy Man, Oliwier Miśkowiec, Wojciech Karasz, Antoni Dzieża) zdobyły złoto w swoich kategoriach wiekowych. Poza tym na dystansie 4x100 m stylem dowolnym Paulina Kozubowska, Nina Kołodziejska, Zofia Tatarczuk i Lena Ogińska zdobyły srebro, a Odyseas Łankiewicz, Dominik Krząkała, Filip Paprotny i Krzysztof Żeleźniak złoto. 


Komentarze