Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Moim celem są igrzyska olimpijskie

12-08-2021, 10:45 AL

O swoich sukcesach i sportowych planach na przyszłość opowiada młody judoka Kamil Michna. Młody rudzianin ma dopiero 16 lat i już od dwóch lat jest członkiem Kadry Narodowej Polski i  powoływany jest na zawody wysokiej rangi. Na co dzień judoka szlifuje swój talent w klubie GKS Czarni Bytom. Swoją przygodę z judo rozpoczął w wieku 7 lat.


Ostatnio zdobyłeś brązowy medal podczas Pucharu Europy. Czy emocje już opadły?

Czy emocje już opadły?Tak oczywiście, już trochę czasu minęło od tego wydarzenia, ale nadal miło je wspominam, a szczególnie to, że wywalczyłem brązowy medal.

Co czułeś podczas walki. Przypomnijmy, że wygrałeś 6 walk a tylko jedną przegrałeś.


Wiedzialem, że jest to mój dzień, byłem w szczycie formy, czułem że to są moje zawody i udało mi się odnieść sukces. Mam nadzieję, że kolejne zawody także okażą się dla mnie szczęśliwe.

A jak wyglądały Twoje przygotowania do Pucharu Europy?


Po pierwszym pucharze Europy, na którym zająłem piąte miejsce, miałem 3-4 dni odpoczynku później wyjeżdżałem na zgrupowanie kadr narodowych w Zakopanem, a ostatecznie zakończyłem obóz przygotowawczy na tygodniu trenowania w klubie.

W swojej sportowej karierze wywalczyłeś już całkiem sporo medali. Który z nich ma dla Ciebie największe znaczenie?

Wydaje mi się, że największe znaczenie ma właśnie ten medal z Pucharu Europy, ponieważ jest to moje największe osiągniecie dotychczas.

Jesteś też członkiem polskiej Kadry Narodowej. Jakie to ma dla Ciebie znaczenie?

To dla mnie bardzo ważne ponieważ pomaga mi to w moim dążeniu do celu, którym są igrzyska olimpijskie. Mogę także więcej czasu spędzać na trenowaniu i sparingach z najlepszymi zawodnikami w tej dziedzinie sportu.

Trenujesz w klubie GKS Czarni Bytom.J\ ak wyglądają treningi? Czy trenowałeś kiedyś w jakimś rudzkim klubie?

Od zawsze trenuje w GKS Czarni Bytom i nigdy nie trenowałem w żadnym innym klubie. Muszę przyznać, że reningi są wymagające, bo zazwyczaj trenuję dwa razy dziennie – jeden raz rano na siłowni I popołudniu na macie.

A jakie są Twoje sportowe plany na najbliższy czas?

W najbliższym czasie zamierzam wystartować na Mistrzostwach Europy. Będzie to mój najważniejszy start do tej pory I bardzo mocno chciałbym przygotować  się do tych zawodów.  Aktualnie jestem na obozie kadry narodowej w Cetniewie, więc po powrocie na pewno będę w najlepszej formie.

Zdradź jeszcze, dlaczego akurat zacząłeś trenować judo? Czy lubisz jakieś inne sporty?

W sumie to długa historia, bo  przez pewien czas trenowałem zapasy, jednak szybko mi się znudziły. I właśnie wtedy mój tata zaproponował mi judo. Po pierwszym treningu wiedziałem że to jest ten sport. A co do innych dyscyplin sportowych, to oczywiście, że je lubię. W wolnym czasie najbardziej uwielbiam pograć ze znajomymi w koszykówkę i w siatkówkę. Dlatego zachęcam wszystkich moich rówieśników, żeby uprawiali jakiś sport zamiast spędzać czas przez komputerem albo telewizorem. Myślę, że naprawdę warto!

Dziękuję za rozmowę.


Komentarze