Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Modelarze wrócili

04-06-2012, 13:16 Tadeusz Danisz

Po kilku latach przerwy tor modelarski w Rudzie Śląskiej – Wirku ponownie odżył. Głównie dzięki panom Dariuszowi Małkowi i Jerzemu Krawczykowi, którzy doprowadzili do rozegrania na tym torze eliminacji Mistrzostw Polski OnRoad modeli spalinowych oraz Pucharu Polski OnRoad modeli spalinowych i elektrycznych.

- Udało się to zorganizować głównie dzięki naszym chęciom i naszej pasji. Na razie nie myślimy o rozwijaniu tego i o kolejnych zawodach, gdyż skupiamy się na tej imprezie. Dla nas jest to i tak duże przedsięwzięcie. Działamy bowiem w skromnym gronie organizatorskim – powiedział Jerzy Krawczyk, połowa „duetu organizatorskiego”.

Rudzkie zawody zgromadziły na starcie całą niemalże krajową czołówkę. – Zabrakło może kilku najlepszych w Polsce modelarzy, ale byli za to przedstawiciele niemalże z całej Polski. Zarówno ze Śląska, jak i z całej południowej Polski, jak i nawet z północnych krańców kraju, jak chociażby Gdynia – wylicza Krawczyk.

Rudzkie modelarstwo przez kilka ostatnich lat przezywało duży kryzys. Teraz stara się wydostać z dołka, głównie dzięki kilku pasjonatom. Również dzięki miłośnikom tego hobby tor w Rudzie Śląskiej – Wirku został w 2/3 zmodernizowany. – Podjęliśmy się tego zadania i się nam udało. Teraz powinno być nam łatwiej o organizacje kolejnych tego typu imprez w przyszłości – mówi Krawczyk, który mógł być w pełni zadowolony z przebiegu dwudniowych zawodów.


Komentarze