Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Mocny stół nr 2

01-12-2011, 14:28 Tadeusz Piątkowski

Ważne zwycięstwo w walce o drugoligowe punkty odnieśli tenisiści stołowi Woleja, którzy po zaciętej walce pokonali LUKS Korfantów 7:3. O zwycięstwie bielszowiczan zadecydowała dobra postawa zawodników grających na stole nr 2, którzy zdobyli komplet punktów.

 

Zaczęło się remisowo. Bielszowickie „jedynki”: Piotr Brożek oraz Kamil Galicki przegrali swoje pojedynki w pierwszej serii gier pojedynczych. Te straty odrobili na stole nr 2 Sylwester Janota i Stanisław Sójka, którzy wygrywając po 3:0 wyrównali stan meczu na 2:2. Języczkiem u wagi na drodze do odniesienia zwycięstwa miały być gry podwójne. Na stole nr 1 Sójka z Galickim po zaciętej walce zwyciężyli 3:2, a na stole nr 2 Janota z Brożkiem pokonali rywali 3:1. Do zwycięstwa w meczu brakowały już tylko dwa punkty. Szybko na stole nr 2 zdobyli je Janota oraz Sójka, a kropkę nad „i” postawił na stole nr 1 Brożek, wygrywając 3:1 z Kasperkiewiczem.

 

Po 11 kolejkach liderem rozgrywek jest LUKS Nowogames Nysa, który ma na koncie 22 punkty. Wolej z 10 punktami plasuje się na miejscu dziewiątym, a do lokaty dającej prawo gry o medale brakuje mu jednego punktu.

 

Wolej – LUKS Promedia Korfantów 7:3

Punkty dla Woleja: Piotr Brożek 1,5; Kamil Galicki 0,5; Sylwester Janota 2,5; Stanisław Sójka 2,5.

 

P.S. Niestety, nadal nie wiedzie się pingpongistkom Halembianki, które w 11 kolejce przegrały na własnym terenie z UKS-em Dalachów 3:7 i zamykają tabelę z zerowym kontem punktowym.


Komentarze