Moc medali dla zapaśników

26-11-2018, 22:51 ZKS Slavia Ruda Śląska

Owocny dla zapaśników Slavii i Pogoni był miniony weekend. W Międzynarodowym Turnieju im. Henryka Wołoszyna, który odbył się w Gogolinie,  zawodnicy Slavii przywieźli worek medali, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej. W zawodach wystartowało 160 zawodniczek i zawodników z 19 klubów z Poski, Hiszpanii i Czech.

- Ze złotem na szyi do domu wrócili: Oliwia Smołka, Agnieszka Jastrzembska i Oliwia Oparczyk. Srebrne medale wywalczyli: Wiktoria Janeta i Emilia Szewczyk. Brązowe medale zawisły na szyjach: Klaudii Kuleszy, Natalii Szczęsnej, Natalii Palki, Mikołaja Bińczaka, Kamila Żołdaka, Bartosza Szczepanika, Jakuba Kosiackiego, Fabiana Wrony i Aleksa Węglewskiego - wymieniał Tomasz Garczyński, trener z ZKS-u Slavia Ruda Śląska.

Z kolei w Solcu Kujawskim rozegrane zostały międzynarodowe zawody o Puchar Polski Juniorów i Juniorek w zapasach w stylu wolnym i w zapasach kobiet. Ze złotym medalem z pucharowych zmagań wróciła z Kujaw, rywalizująca w kategorii do 72 kg Kamila Kulwicka. Srebrny medal wywalczyła w kategorii do 65 kg Paulina Danisz, a na najniższym stopniu podium kategorii do 57 kg stanął Klaudiusz Wiezner.

Klasę pokazali także zapaśnicy Pogoni, którzy wzięli udział w Turnieju Barbórkowym, na którym złoty medal zdobył Dorian Bzdyra (kategoria 68 kg) i Dariusz Dudziński (kategoria 44 kg), natomiast srebro wywalczyli Rafał Bzdyra  (kategoria 55 kg) i Karol Wrzos  (kategoria 85 kg).