Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Młodziczki Zgody wicemistrzyniami Polski

11-06-2019, 15:12 Agnieszka Lewko

Młodziczki Zgody pokazały na co je stać podczas finałowego turnieju piłki ręcznej młodziczek o Puchar ZPRP, który odbył się  w minionym tygodniu w Legnicy. Ostatecznie zostały wicemistrzyniami Polski. Zawody odbywały się w formule finalfour.  Do gry przystąpiły cztery najlepsze drużyny z Polski w sezonie 2018/2019, tj. UKS Dziewiątka Legnica, UKS Varsowia, MTS Kwidzyn oraz KS Zgoda Ruda Śląska. W pierwszym spotkaniu zawodniczki z Bielszowic pokonały zespół z Warszawy 22 : 12 i tym samym awansowały do wielkiego finału, gdzie ich  rywalem był zespół z Legnicy.

- Spotkanie miało wyjątkowo wyrównany charakter i w regulaminowym czasie gry na tablicy widniał remis 20 : 20. Mistrza Polski musiał wyłonić jednak  konkurs rzutów karnych. W drugiej serii minimalnie lepsze okazały się zawodniczki z Legnicy i one też mogły się cieszyć zdobyciem Pucharu ZPRP.  Nie obyło się to bez nagród indywidualnych i tak Nikola Lessner została najlepszą bramkarką, a Martyna Hajda mvp zawodów. Do siódemki turnieju nominacje otrzymała także Natalia Gardian - komentował Józef Szmatłoch, trener młodziczek.

Sklad drużyny: Nikola Lessner, Justyna Gontarek, Oliwia Szewczyk, Oliwia Dera, Magdalena Młynarek, Dominika Madej, Julia Wilczyńska, Wiktoria Pietryga,  Marta Bodzianowska, Wiktoria Skiba, Daria  Sierant, Natalia Gardian,  Natalia Szydełko, Martyna Hajda. Trenerzy : Józef Szmatłoch, Adam Michalski.


Komentarze


11-06-2019, 22:44
kibic napisał(a):

Brawo dziewczyny jesteście wielkie!!!!!!!