Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Młodziczki zagrają w finałach

31-05-2023, 09:54 Dawid Kosmalski

Podopieczne Adama Wodarskiego i Sandry Anders awansowały do finałowej czwórki Pucharu ZPRP młodziczek. SPR Grunwald wygrał grupę M, której mecze rozegrano w dniach 26-28.05 w Rudzie Śląskiej.

Tym razem najtrudniejszą i najbardziej emocjonującą przeprawą młodych szczypiornistek było pierwsze spotkanie z UKS Vambresia Wąbrzeźno. W tym niezwykle wyrównanym starciu na trzy minuty przed końcem gościnie prowadziły trzema bramkami i wydawało się, że SPR przegra to spotkanie. Jednak celne rzuty Sary Goduli, Sary Konieczny i Julii Flicińskiej dały upragniony remis 19:19 (8:9). Oznaczało to, że do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywały rudzianki, wygrywając 4:2.

Vambresia w drugiej kolejce przegrała z ChKS Łódź 23:26 (14:13), w związku z czym mecz pomiędzy Grunwaldem a SPR-em Olkusz był decydujący dla SPR-u w kontekście awansu do najlepszej czwórki. Zawodniczki z Małopolski były w stanie nawiązać równorzędną walkę tylko w pierwszej połowie spotkania, głównie dzięki świetnej postawie bramkarki Oliwii Woszczek. W drugich 25 minutach zawiodła je jednak skuteczność, co skrzętnie wykorzystały zawodniczki z Halemby, wrzucając 11 bramek i tracąc zaledwie jedną w ciągu kwadransa. W końcówce meczu rudzianki oddały inicjatywę i pozwoliły rywalkom na odrobienie części strat, ale ostatecznie to SPR zwyciężył 22:16 (9:8). Finałowy mecz z ChKS Łódź decydował już jedynie o ostatecznej kolejności w grupie, ale był również swoistym przetarciem przed finałowym turniejem. Tu po remisowej pierwszej połowie rudzianki zagrały skutecznie w ostatnich minutach meczu i zwyciężyły 22:17 (10:10).

W składzie SPR-u zagrały: Brylewska (3 mecze/0 bramek), Macha (3/0) – Kurek (3/5), Roszak (3/1), Kuszka (2/0), Konieczny (3/12), Flicińska (3/9), Wąckiewicz (2/0), Jarek (3/3), Gliwińska (2/0), Glodny (1/0), Z. Wodarska (1/0, Namysło (3/7), M. Anders (2/1), Różycka (3/14), Godula (3/11).

W rundzie finałowej SPR spotka się z UKPR Agrykola Warszawa, która wygrała rywalizację w grupie M oraz z MKS-em Brodnica, który zajął drugie miejsce w tej grupie. Finałową czwórkę uzupełni ChKS Łódź, a ostatni turniej w ramach Pucharu ZPRP odbędzie się w dniach 7-8 czerwca.


Komentarze