Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Młodziczki SPR-u Grunwald zajęły 2. miejsce

14-01-2022, 10:28 Dawid Kosmalski

Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Młodziczek, w którym wzięły udział dwa zespoły z Rudy Śląskiej, już za nami. 6 stycznia w hali MOSiR-u w Halembie spotkało się sześć drużyn, które podzielono na dwie grupy. W grupie A rywalizowały: UKS Varsovia Piłka Ręczna, KS Zgoda Ruda Śląska oraz MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice. W grupie B natomiast spotkały się drużyny SPR Grunwald Ruda Śląska, SPR Pabiks Pabianice oraz Suzuki Korona Handball Kielce. W rywalizacji brały udział dziewczynki w wieku do 14 lat.

Po emocjonującej fazie grupowej zwycięzcy zmierzyli się w wielkim finale, w którym SPR Grunwald przegrał z Varsovią 12:17. W meczu o 3. miejsce MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice wygrała 22:21 po rzutach karnych z zespołem z Kielc, natomiast w ostatnim meczu KS Zgoda Ruda Śląska pokonała młodziczki z Pabianic 21:9.

Ostateczna klasyfikacja prezentowała się następująco: 1. UKS Varsovia, 2. SPR Grunwald Ruda Śląska, 3. MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice, 4. Suzuki Korona Handball Kielce, 5. KS Zgoda Ruda Śląska, 6. SPR Pabiks Pabianice.

Warto również wspomnieć, iż organizator turnieju, którym był klub SPR Grunwald, postanowił wręczyć indywidualne nagrody. Za najlepszą bramkarkę turnieju została uznana Amelia Brylewska z SPR Grunwald, najlepszą strzelczynią została Julia Kiniorska z Suzuki Korona Handball Kielce, a MVP Noworocznego Turnieju wybrano Lenę Dworniczuk z Varsovii.

Foto: Piotr Skuczeń


Komentarze