Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Młodziczki ponownie czwarte w Polsce

14-06-2024, 17:24 Dawid Kosmalski

Drużyna SPR-u Grunwald Ruda Śląska zajęła czwarte miejsce podczas finałowej fazy ogólnopolskiego Pucharu ZPRP młodziczek, który w dniach 6-9 czerwca został rozegrany w Piasecznie. Rudzianki powtórzyły wynik z zeszłego roku, kiedy to po porażce z UKPR Agrykola Warszawa również zajęły czwarte miejsce w rozgrywkach. 

Cztery dni zmagań młode szczypiornistki z Grunwaldu rozpoczęły od dwóch spotkań grupowych rozegranych w czwartek. Najpierw rano pokonały UKS Vambresię Wąbrzeźno 22:13 (9:5), aby w sesji popołudniowej w identycznym rozmiarze - 22:13 (12:8) - wygrać z SMS-em Zagłębie Lubin. W piątek natomiast rudzianki zaliczyły komplet zwycięstw w grupie dzięki zwycięstwu 23:22 (10:10) nad Victorią Piaseczno. 

Oznaczało to, iż w półfinale turnieju zmierzą się z UKS-em Banino, który w swojej grupie zajął drugie miejsce. Niestety, mimo zaciętej rywalizacji i prowadzenia do przerwy 13:12 “Zielone” zeszły z parkietu pokonane w stosunku 26:29. SPR-owi pozostał do rozegrania mecz o trzecie miejsce - tu rywalkami ponownie były szczypiornistki z Lubina. 

W niedzielnym spotkaniu SPR do przerwy prowadził pięcioma bramkami (13:8) i mogło się wydawać, że brązowy medal jest jak najbardziej w zasięgu naszej drużyny. Kolejne minuty jednak przyniosły lepszą grę zawodniczek z województwa dolnośląskiego, które już po kwadransie wyszły na prowadzenie. Następnie obie drużyny wyrywały sobie prowadzenie, aż finalnie to rywalki z Lubina zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrały 23:21. SPR zajął więc czwarte miejsce w kraju, trzecie SMS Zagłębie Lubin, drugie dla UKS-u Banino, a najlepszą drużyną okazała się być UKPR Agrykola Warszawa

W składzie SPR-u grały: Nowak (5 meczów rozegranych/0 zdobytych bramek), Pieśla (3/0) - Glodny (4/5), Wiąckiewicz (5/2), Kudłacik (5/22), Jędrzejczyk (3/1), Kurek (4/3), Henisz (5/13), Rus (5/28), Wodarska (5/14), Flicińska (4/8), Wuzik (3/1), Roszak (5/12), Gliwińska (3/0), Godula (2/1). Trenerzy: Adam Wodarski, Sandra Anders. 


Komentarze