Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Młodziczki czwarte w kraju

14-06-2023, 21:25 Dawid Kosmalski

Drużyna młodziczek SPR Grunwald Ruda Śląska zajęła czwarte miejsce w finałach Pucharu ZPRP. Turniej rozegrano w dniach 6-7 czerwca w Łodzi.

Dla podopiecznych Adama Wodarskiego i Sandry Anders była to jedyna faza pucharu, która została rozegrana poza Rudą Śląską. Przypomnijmy – turnieje 1/16, 1/8 i 1/4 SPR rozegrał na własnej hali, za każdym razem wygrywając czterozespołowe grupy.

Półfinałowym rywalem rudzianek była drużyna MKS-u Brodnica. Oba zespoły spotkały się w Halembie pod koniec kwietnia. Wówczas, w ramach 1/16 pucharu, Grunwald zwyciężył 25:22 (12:13). W Łodzi natomiast o wygranej zdecydował pierwszy kwadrans meczu, w którym młodziczki z Brodnicy wypracowały sobie aż siedmiobramkową przewagę. Do przerwy SPR zmniejszył ją do pięciu trafień, ale stało się jasne, że rudzianki czeka niezwykle trudne zadanie. Dobra skuteczność MKS-u w drugich 25 minutach pozwoliła utrzymać bezpieczny dystans i nawet trzy bramki w ostatniej minucie spotkania dla Grunwaldu nie zmieniły tego, iż o złoto zagrała Brodnica. Jak się miało okazać, SPR przegrał z mistrzyniami, gdyż MKS Brodnica pokonała w fi nale ChKS Łódź 28:26 (9:11).

SPR Grunwald Ruda Śląska – MKS Brodnica 22:25 (10:15)
SPR: Brylewska, Macha – Kuszek (1 bramka), Roszak, Konieczny (6), Flicińska, Jarek (1), Namysło (6), Anders, Różycka (3), Godula (5).

Na otarcie łez rudziankom pozostał mecz o trzecie miejsce Pucharu ZPRP. Rywalkami SPR-u była drużyna UKPR Akrykola Warszawa, która po rzutach karnych przegrała półfinał z ChKS Łódź. Mecz o brązowy medal do 23. minuty był wyrównany, jednak w samej końcówce tej części gry Akrykola zdobyła cztery bramki z rzędu bez odpowiedzi rudzianek. W drugiej części spotkania SPR nie był w stanie odrobić już tej straty, co jednak nie powinno w żaden sposób przekreślić ogromnej pracy, jaką zespół wykonał. Ostatecznie czwarte miejsce w Polsce to duży sukces. Ponadto bramkarką turnieju finałowego została wybrana zawodniczka SPR-u, Michalina Macha.

SPR Grunwald Ruda Śląska – UKPR Akrykola Warszawa 22:30 (11:16)
SPR:
Brylewska, Macha – Konieczny (4), Jarek, Wiąckiewicz, Namysło (1), Anders, Kuszka, Flicińska (4), Gliwińska, Wodarska, Glodny, Różycka (4), Roszak (1), Godula (8).

Foto: Dom Glo/SPR Grunwald


Komentarze