Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Młodzi szczypiorniści zagrali w Słowacji

19-01-2018, 08:54 SPR Grunwald Ruda Śląska

Początek roku młodzicy SPR-u Grunwald Ruda Śląska spędzili w słowackim Preszowie. Młodzi szczypiorniści po raz pierwszy udział w 12. turnieju piłki ręcznej „Kempa Handball 4 Sport Cup 2018, w którym uczestniczyło 88 drużyn z 11 państw.

Kategoria U15 (rocznik 2003), w którym znalazła się rudzka drużyna, została podzielona na  dwie grupy po pięć drużyn. Kolejno rozgrywane zostały mecze w grupie. W pierwszym dniu młodzi  zawodnicy zmierzyli się z drużyną UKS Dziewiątka Legnica I (Polska) przegrywając 2:15, następnie ulegli zespołowi RK Rakovica (Serbia) w stosunku 8:16. Z kolei drugiego dnia turnieju rudzka drużyna stoczyła kolejne dwa ciężkie mecze z MKS PM MPEC Tarnów (Polska) 6:19 oraz gospodarzami turnieju, czyli drużyną Tatran Presov (Słowacja) 2:14.

Zielonym pozostała jeszcze walka w ostatnim meczu o 9. miejsce w turnieju w swojej kategorii z UKS-em Dziewiątką Legnica I. Po bardzo dobrej grze pokonali rywala 11:5, nie dając swoim przeciwnikom żadnych szans.

- SPR Grunwald Ruda Śląska wraca z turnieju z mnóstwem energii, nowymi planami na przyszłość oraz zawzięciem do walki w swojej lidze w Polsce. Wierzymy również, że chłopaki wyniosą z tego wyjazdu mnóstwo umiejętności i będą dążyć do tego, aby w przyszłym roku na tym samym turnieju pokazać jak duży zrobili postęp - podkreśla Łukasz Wodarski, prezes SPR-u Grunwald Ruda Śląska.

SPR Grunwald wystąpił w składzie: Dawid Szczelaszczyk, Jakub Kisiała, Seweryn Ksiądz, Jakub Kwiatkowski, Łukasz Kamiński, Paweł Podraza, Filip Wójcik, Krzysztof Krzeszowski, Maksymilian Wolnic, Bartosz Morka, Damian Chrzanowski, Paweł Lewandowski. Trener: Anna Samol. Kierownik: Anna Kamińska – Wydmuch.


Komentarze