Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Młodzi pływacy wrócili do rywalizacji

01-03-2023, 12:36 Dawid Kosmalski

Po przerwie związanej z feriami pływaczki i pływacy rudzkich klubów wrócili do regularnej rywalizacji w ramach kilku cykli startowych.

11 lutego w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się trzecia runda Mini Grand Prix Opolszczyzny, w której medale zdobywali przedstawiciele UKS-u Manty Kochłowice. Po cztery złote medale zdobyły Martyna Adamiok i Alicja Wyleżyk. Trzy złote i jeden srebrny przypadł w udziale Hannie Jędraszak, a dwa złote i dwa srebrne zdobył Igor Krzemień. Po jeden złoty i trzy srebrne krążki sięgnęła Klara Kowalska, natomiast Wojciech Karasz zdobył trzy srebra i jeden brąz. Ponadto srebro i brąz wywalczył Filip Paprotny, a Natalia Wyleżyk dwukrotnie stanęła na trzecim stopniu podium. Po jednym medalu zdobyli: Dominik Krząkała (złoto), Piotr Sobkowicz, Lena Mośko, Zuzanna Babik (srebro) i Sara Falkiewicz (brąz).

Ponadto nie zabrakło medali podczas Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar NFS, które odbyły się 18 lutego w Radlinie. Z Manty pięć złotych medali zdobyła Maja Dąbrowska, natomiast Magdalena Procz trzy złote i jeden srebrny. Po dwa złota sięgnęła Alina Piechaczek, a Jan Golec zdobył jedno złoto i srebro, a także dwa brązowe medale. Poza tym Paweł Piechaczek sięgnął po dwa srebrne krążki i jeden brązowy. Po jednym medalu zdobyli: Natalia Popławska, Natalia Wyleżyk (srebro), a także Oliwier Miśkowiec, Wiktoria Turbic, Lena Jarek, Matylda Kowalska i Alicja Wyleżyk (brąz). Z klubu UKP Ruda Śląska Marcel Wejwer zdobył złoto i brąz, Szymon Jaskólski jedno srebro i dwa brązy, identycznie jak Jakub Wziątek.


Komentarze