Młodzi o puchar

09-02-2014, 22:20 Robert Połzoń

Futsalowych emocji nie zabrakło w niedzielę na halmbskiej hali MOSiR-u. W szranki o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska stanęli tam zawodnicy z rocznika 2002.

- Rywalizacja przebiega bardzo interesująco. Turniej jest na wysokim poziomie. Gwiazda co prawda jest jednym z faworytów, ale znaleźliśmy się w bardzo silnej grupie z zespołami Ruchu Chorzów i Promotora Zabrze - mówi Dawid Cieślok, drugi trener rocznika 2002 zespołu Gwiazdy.

W efekcie najlepszą drużyną turnieju okazał się zespół MKS Zaborze. W finale zabrzanie pokonali 2-0 AKS Mikołów. Pierwszy zespół Gwizdy Ruda Śląska zajął trzecie miejsce pokonując 1:0 Promotor Zabrze. Kolejne rudzkie drużyny znalazły się na niższych pozycjach. Piąte miejsce zajęła Pogoń Ruda Śląska, a szóste Orlik Ruda Śląska, natomiast na siódmym miejscu ulokował się drugi zespół Gwiazdy.