Młodzi mistrzowie walczyli w Katowicach

30-01-2024, 23:05 Dawid Kosmalski

Przedstawiciele rudzkich klubów wystąpili podczas Otwartych Mistrzostw Śląska oraz Turnieju Młodych Mistrzów, który w dniu 27 stycznia odbył się w Katowicach.

Z klubu Gorila Academia Ruda Śląska złote medale wywalczyli Aleksander Woczka (gi, kategoria wiekowa U18, kategoria wagowa 77 kg) oraz Bartłomiej Bednarek (gi, seniorzy, 85 kg), a po srebro sięgnął Wojciech Woczka (gi, U12, +52 kg).

Z Nelson Clubu dwa złote medale zdobyła Małgorzata Baucz (gi oraz no-gi, U18, 63 kg). Na najwyższym stopniu podium stanął również Dominik Chmielewski (no-gi, U12, 25 kg) i Neli Zielińska (no-gi, U12, 44 kg), a po srebro sięgnął Adam Krzyk (no-gi, U12, 52 kg) i Natan Mrozek (no-gi, U14, 40 kg).

Największy dorobek medalowy, dający 5. miejsce w klasyfikacji łącznej, przypadł w udziale drużynie KTJ MMA Team. Złoto zdobył Alex Bieniek (fighting bez i fazy, U14, 52 kg), który również zdobył dwa brązowe medale (gi oraz no-gi, U14, 52 kg). Na najwyższym stopniu podium stanęli także: Zuzanna Duda (gi i no-gi, U18, 70 kg), Maciej Mamczura (gi, U12, 25 kg), Mateusz Mamczura (gi, U6 MIX, 18 kg) Lena Balcer (no-gi i gi, U16, +63 kg) oraz Oliwia Żukowska (no-gi i gi, U10, 36 kg), Carmen Wypukoł (no-gi i gi, U16, 44 kg) i Hanna Wita (gi, U10, 22 kg).

Po srebro sięgnęli: Michał Mamczura (gi, U14, 32 kg), Igor Skalec (no-gi, U12, 28 kg), Nina Baucz (no-gi oraz gi, U12), Karolina Pawelec (gi, U10, 22 kg), Mateusz Gryc (gi, U16, 62 kg). Brąz powędrował do Radosława Lubińskiego (no-gi oraz gi, U10, 25 kg), Mateusza Grubskiego (no-gi, U12, 32 kg) i Mai Kowalskiej (gi, U12, 40 kg).