Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Mistrz zapasów skończył 50 lat

23-01-2018, 10:10 Agnieszka Lewko

22 stycznia rudzka Slavia świętowała. Siła polskich zapasów - Marek Garmulewicz - 22 stycznia obchodził swoje pięćdziesiąte urodziny. Zapaśnik, który całą karierę sportową związany jest z Rudą Śląską, jest obecnie prezesem i trenerem ZKS-u Slavia Ruda Śląska oraz trenerem Kadry Narodowej Juniorów w zapasach w stylu wolnym, którzy wywalczyli dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Europy. 

 - Marek Garmulewicz to człowiek nietuzinkowy, niegdyś doskonały zawodnik, dziś szkoleniowiec z niemałym dorobkiem, no i oczywiście działacz stojący na czele ZKS-u Slavia Ruda Śląska - podkreśla Tomasz Garczyński z ZKS-u SLavii Ruda Śląska. - Odnosi on również bardzo spektakularne sukcesy jako trener klubowy i jednocześnie działacz, a konkretnie prezes ZKS-u Slavia Ruda Śląska, klubu, który od lat należy do czołówki krajowej, zarówno w zapasach w stylu wolnym, jak i zapasach kobiet. Tylko w roku 2017 zawodnicy i zawodniczki Slavii wywalczyli cztery tytuły Mistrza Polski Seniorów i Seniorek oraz srebrny medal Wojskowych Mistrzostw Świata. Naszemu prezesowi życzymy zdrowia, zrealizowania swoich najskrytszych zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności - dodaje.

Przypomnijmy w skrócie niektóre osiągnięcia zapaśnika. W 1994 zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Europy w Rzymie. Dobrą formą wykazał się także w 1996 roku na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie oraz w 2000 roku na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie, gdzie wywalczył złoto. Innymi sukcesami były także srebrny medal wywalczony podczas Mistrzostw Świata w Teheranie w 1998 roku oraz brązowy zdobyty podczas Mistrzostw Świata w Ankarze. 


Komentarze