Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Mistrz ping ponga

17-07-2017, 09:46 Agnieszka Lewko

Prezes UKS-u Wolej Ruda Śląska Michał Wolny Mistrzem Polski Weteranów w kategorii 65 - 69 lat w grze podwójnej. Podczas zawodów, które odbyły się w Wałbrzychu wzięło udział aż 208 zawodników.

- Cieszę się ze zdobycia tytułu Mistrza Polski w grze podwójnej. Grałem z Wieśkiem Ostrowskim z Kujawsko-Pomorskiego. Debel skleciliśmy w ostatniej chwili i na MP zagraliśmy razem po raz pierwszy, ale się udało - zaznacza Michał Wolny, prezes UKS-u Wolej Ruda Śląska.

Indywidualnie zabrakło odrobinę szczęścia do brązowego medalu (przegrana 10:12 w piątym secie z Jerzym Osickim). Z kolei na Mistrzostwach Europy Weteranów w Helingborgu w Szwecji, w których startowało ponad 2 tysiące zawodników razem z Leszkiem Jodaniewskim udało się zdobyć 9 miejsce.

- Mogę powiedzieć, że turniej zorganizowany wspaniale i z gry jestem również zadowolony. Poza tym wszystko wskazuje na to, że jestem ostatnio lepszym deblistą bo z Leszkiem Jodaniewskim (z którym znów grałem po raz pierwszy) zajęliśmy 9 miejsce, przegrywając po dosyć wyrównanej grze o ćwierćfinał z parą fińską Lappalainen/Manni, którzy zostali wicemistrzami Europy. Dodam jeszcze, że od września rozpoczynają się rozgrywki nowego sezonu. Zapraszam młodzież do sekcji tenisa stołowego UKS Wolej Ruda Śląska w Bielszowicach, ponieważ tenis stołowy jest dyscypliną sportu, którą można uprawiać przez całe życie - dodaje.

(Michał Wolny na zdjęciu po lewej stronie)


Komentarze