Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Mikołajkowy turniej w SP40

10-12-2019, 08:39 Agnieszka Lewko

Emocji nie brakowało w sobotę (7.12) w Szkole Podstawowej nr 40 im. K. Goduli w Rudzie. Z okazji dnia św. Mikołaja w placówce odbył się Mikołajkowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży Sportów Siłowych, Sportów Walki i Tańca.

- Postanowiliśmy zorganizować ten turniej, żeby spopularyzować sporty siłowe, sporty walki i taniec wśród dzieci i młodzieży. Chcieliśmy pokazać najmłodszym, że sport to zdrowie, przyjemność i dobry sposób spędzania wolnego czasu, a przy okazji chcieliśmy zrobić im przyjemność z okazji tak lubianych przez wszystkie dzieci „Mikołajków” - zaznaczył Jarosław Baron, organizator turnieju i wielokrotny mistrz świata i Europy w wyciskaniu sztangi leżąc.  

 Zawody sportowe zostały rozegrane w 3 kategoriach wiekowych, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. W programie zaplanowane zostały występy sześciu formacji tanecznych z ODK Jowisz oraz ODK Pulsar. Dodatkowo wystąpiła Katarzyna Sroka, Joanna Pasiecznik-Sól oraz Stanisław Dybała. Na tym jednak nie koniec. Podczas turnieju nie zabrakło pokazów ju-jitsu oraz zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc, pokazów MMA oraz sztuk walki.  Turniej odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska.


Komentarze


12-12-2019, 21:43
Sebastian z Panek (Powiat Kłobuck ) napisał(a):

Gratulacje dla Głównego pomysłodawcy , organizatorów i pozostałych ludzi z dobrym sercem :)