Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Mikołaje spełniający marzenia

10-12-2019, 08:35 Agnieszka Lewko

 Bieg Mikołajów w Rudzie Śląskiej to już tradycja. W piątek (6.12) na rynku w Nowym Bytomiu odbył się on po raz kolejny, aby spełnić marzenie czternastoletniej Wiktorii. Rudzianka, która od pięciu lat zmaga się z ciężką chorobą - histiocytozą - która zdarza się raz na milion osób. Jednak dzięki wielkim sercom uczestników udało się zebrać potrzebne fundusze i podarować dziewczynce małego pieska.

- Marzeniem Wiktorii był mały przyjaciel, a raczej przyjaciółka – czarno-srebrna suczka rasy sznaucer miniaturowy. Dziewczynka bardzo chciała mieć obok siebie żywe stworzenie, które zrozumie ją bez słów w ciężkich chwilach, będzie się domagać pieszczot i długich spacerów oraz z radością będzie czekać przy drzwiach, gdy Wiktoria wróci ze szkoły. Dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się nam spełnić marzenie tej cudownej dziewczynki - podkreśliła Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja. - Podczas tegorocznego Biegu Mikołajów zebraliśmy dokładnie  3186,50 zł. Z tej kwoty udało nam się kupić pieska. Z kolei reszta pieniędzy zostanie przekazana fundacji Mam Marzenie, która spełni marzenie kolejnego, chorego dziecka. Z całego serca Wam dziękujemy. Jesteście wspaniali - dodała.

W tegorocznej edycji biegu wzięli udział uczniowie rudzkich szkół i przedszkoli, a Wiktorię wspierali przede wszystkim uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielszowicach, w której na co dzień się uczy czternastolatka. Warto przypomnieć, że ciężka choroba zaatakowała jej kręgosłup pięć lat temu. Od tego czasu dziewczynka przeszła operację kręgosłupa i chemioterapię, która zakończyła się w lutym. Sytuację udało się opanować, jednak rudzianka do końca życia musi być rehabilitowana.


Komentarze