Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Miejska Olimpiada dla Osób z Niepełnosprawnością

03-09-2018, 15:16 Agnieszka Lewko

W środę 12 września na basenie letnim w Nowym Bytomiu przy ulicy Ratowników 2 odbędzie się XVIII Miejska Olimpiada dla Osób z Niepełnosprawnością. -Celem tej imprezy jest upowszechnienie sportu i podnoszenie sprawności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych oraz umożliwienie im udziału w imprezie sportowo-rekreacyjnej - mówi Aleksandra Poloczek dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Od godziny 8.00 do 8.45 będzie można zgłaszać reprezentacje w biurze zawodów lub wprowadzić zmiany w kartach uczestnictwa. Defilada rozpocznie się o godzinie 9:30, a uroczyste otwarcie olimpiady o 9:45. Podczas otwarcia nastąpi odczytanie Apelu Olimpijskiego, zapalenie znicza, odegranie hymnu oraz wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt. Uczestnicy rozpoczną wspólną zabawę podczas konkurencji o godzinie 10.00. Będzie można brać udział w dziesięciu konkurencjach: biegu sprinterskim na 30 m, pchnięciu kulą, skoku w dal z miejsca, łowieniu nagród wędką, rzutach do kosza, minihokeju, rzutach obręczami do celu, rzutach piłką ręczną do bramki unihokeja, rzutach piłką lekarską oraz w biegu z przeszkodami. Ceremonia wręczenia medali odbędzie się o godzinie 12.00, a o 13.00 będzie można zobaczyć uroczyste zakończenie Igrzysk Olimpijskich. Konkurencje medalowe /bieg sprinterski, pchnięcie kulą, skok w dal/ odbędą się w dwóch kategoriach ze względu na płeć oraz w czterech kategoriach wiekowych: do 7 lat, 8-12, 13-17, 18 lat i więcej. Każdy zawodnik startujący w olimpiadzie otrzyma dyplom uczestnictwa, pamiątkowy medal i koszulkę.

W poprzednich latach udział w olimpiadzie brało co roku około 300 osób. Oprócz udziału w zawodach można było zrobić sobie zdjęcie z wiewiórką i klaunem oraz wziąć udział w zabawach organizowanych przez wolontariuszy. Istotne jest, że olimpiada nie ma ograniczeń wiekowych i może w niej wziąć udział każda osoba z niepełnosprawnością. W ostatnich latach najmłodsi uczestnicy mieli około roku, a najstarsi prawie 80 lat. Zapraszamy 12 września do wspólnej zabawy oraz kibicowania zawodnikom.


Komentarze