Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Międzynarodowy turniej kobiet na Burlochu

09-03-2018, 12:29 K.S. Rugby Ruda Śląska

Niespełna dwa tygodnie temu na Burloch Arenie trenowała reprezentacja Polski  w rugby przed meczem kontrolnym w Ostrawie, a reprezentacje Polski w rugby U18 i U16 sparowały z rudzkimi Diablicami. Na tym nie koniec. Burloch przyciąga jak magnes.

W czwartek wieczorem w Rudzie Śląskiej rozpoczęło  się zgrupowanie rugbowych reprezentacji Niemiec seniorek i U 18 startujących w olimpijskiej odmianie rugby (siedmioosobowej). Damskie, niemieckie rugby zawita do Rudy Śląskiej na zaproszenie rudzkiego klubu, dla którego będzie to okazja do wspólnych treningów i meczów sparingowych. Niemki nocować i stołować się będą w hotelu „Adria”, trenować na Burloch Arenie.

Co przyciąga do naszego miasta rugbistów i rugbistki, nie tylko już z Polski, ale  i z Europy? Przede wszystkim rugbowy ośrodek jakim jest Burloch Arena. Doskonałe zaplecze w postaci hali sportowej, boisko do rugby ze sztuczną murawą oraz oświetleniem, idealne do treningu i gry o tej porze roku. Kiedy trawiaste boiska budzą się dopiero z zimowego snu, to na Burloch Arenie już działa pełna parą.

Na tym nie koniec zagranicznych atrakcji. Podsumowaniem treningów będzie towarzyski Międzynarodowy Turniej Rugby 7, który odbędzie się na Burloch Arenie w niedzielę 11 marca br. w godz. 1000 - 1400. W turnieju seniorek wezmą udział reprezentacje Niemiec, Czech (także blisko im do Rudy Śląskiej) oraz K. S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska. W turnieju juniorek U18 zobaczymy Niemki, Czeszki oraz Polki - kadrę narodową kobiet  rugby 7.

 

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KOBIET RUGBY 7

Seniorki: NIEMCY, CZECHY, K. S. DIABLICE RUGBY Ruda Śl.

Juniorki U18: NIEMCY, CZECHY, POLSKA

11 marca 2018 r., niedziela, godz. 10.00- 14.00

Burloch Arena, Ruda Śląska Orzegów, ul. Bytomska 15


Komentarze