Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Międzynarodowo na Pogoni

14-09-2017, 12:37 Agnieszka Lewko

Miting lekkoatletyczny z okazji 55-lecia TL Pogoni Ruda Śląska odbył się w środę (13.09) na stadionie przy ul. Czarnoleśnej. Na nowo otwartym obiekcie swoje siły sprawdziło prawie 180 sportowców, którzy wzięli udział w kilkunastu lekkoatletycznych konkurencjach. Nie zabrakło także zawodników z Jordanii oraz brązowej medalistki Mistrzostw Świata w Londynie - Justyny Święty.

- W miarę możliwości będziemy rozbudowywać ten stadion na potrzeby klubów i mieszkańców. Ale myślę, że już teraz to miejsce wszystkim się podoba i że wszyscy będą z niego jak najczęściej korzystać, bo inwestycja bez użytkowników, nie miałaby po co powstawać. A nasi mieszkańcy udowadniają to, że Ruda Śląska lekkoatletyką stoi - powiedziała Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy wzięli udział w mitingu, sprawdzili swoje siły na dystansie w biegu na 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m oraz 5000 m (bieg weteranów). Podczas zawodów odbył się także konkurs skoku w dal kobiet, rzutu młotem kobiet, rzutu kulą kobiet i mężczyzn, skoku o tyczce, trójskoku mężczyzn, skoku wzwyż mężczyzn oraz rzutu dyskiem mężczyzn.

- Cieszę się, że już mamy ten wspaniały stadion, bo to daje więcej możliwości. Możemy teraz uprawiać wszystkie konkurencje lekkoatletyczne i się rozwijać.  Dzisiejszy miting to wydarzenie rangi międzynarodowej, ponieważ w zawodach startuje bardzo liczna reprezentacja z Jordanii - podkreślił Piotr Prencel, prezes Towarzystwa Lekkoatletycznego Pogoń Ruda Śląska.  - Po pięćdziesięciu pięciu latach odbywa się pierwszy miting lekkoatletyczny na nowym, wspaniałym obiekcie i mam nadzieję, że dzięki temu w naszym mieście lekkoatletyka będzie się coraz bardziej pozwijała - dodał.

Zgromadzona na trybunach stadionu publiczność mogła dopingować także medalistkę Mistrzostw Świata w Londynie - Justynę Święty.  – Biegało się bardzo dobrze. Pogoda nie dopisała, jednak dzięki kibicom na stadionie atmosfera jest rewelacyjna. Mam nadzieję, że będą kolejne edycje tych zawodów – powiedziała Justyna Święty.


Komentarze