Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Miedziowi lepsi od rudzian

18-05-2022, 09:48 Dawid Kosmalski

W ostatnim domowym spotkaniu drużyna Rugby Ruda Śląska przegrała z KR Miedziowymi Lubin 33:41 (26:19). Dla naszej drużyny była to piąta porażka w sezonie.

Już od pierwszych minut sobotniego (14.05) starcia byliśmy świadkami emocjonującego meczu. W 3. minucie pierwsze przyłożenie dla rudzian zdobył Kelly Protege, a w 8. minucie prowadzenie podwyższył akcją na prawym skrzydle Patryk Woźniak, który również zdobył przyłożenie. Miedziowi odpowiedzieli przyłożeniem w 11. minucie, ale rudzianie nie pozostali dłużni i już minutę później za sprawą Marcina Greinerta i udanego podwyższenia wynik brzmiał 19:7. W 28. minucie Miedziowi doprowadzili do wyrównania. W ostatniej akcji pierwszej połowy błąd zawodnika z Lubina wykorzystał Mateusz Zabiegała, dzięki czemu do szatni rudzka drużyna schodziła z prowadzeniem 26:19.

W drugiej połowie nasza drużyna straciła prowadzenie już po pięciu minutach. Po kwadransie poprzez skuteczną akcję prawym skrzydłem Miedziowi wyszli po raz pierwszym w tym spotkaniu na prowadzenie. Goście nie utrzymali go jednak zbyt długo, a to z powodu kolejnego przyłożenia, które zaliczył Kelly Protege po bardzo efektownej akcji z prawej strony boiska – rudzianie wyprowadzili błyskawiczną szarżę spod własnej bramki. Po udanym podwyższeniu okazało się, że były to ostatnie punkty naszej drużyny. Dwa przyłożenia Miedziowych ustaliły ostateczny wynik meczu na 33:41. 


Komentarze