Medalowy pierwszy krok

25-03-2013, 10:13 Sandra Hajduk

Drużynowym zwycięstwem akrobatów KPKS „Halemba” zakończyły się Ogólnopolskie Zawody „Pierwszy Krok Sportowy” – Mistrzostwa Polski w klasie III sportowej w Akrobatyce, Skokach na Ścieżce i Trampolinie, w których udział biorą dzieci do 13 lat.

Zawody miały miejsce w Mikołowie w dniach 23-24 marca. Wzięło w nich udział 228 zawodniczek i zawodników z 26 klubów sportowych z całej Polski. Oprócz pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej Rudzki Klub zdobył także czwarte miejsce we współzawodnictwie gmin. Podopieczni trenerów: Doroty Kies, Henryka Świerca i Danuty Wodarskiej zdobyli w poszczególnych konkurencjach 5 medali (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy).

W dwójkach dziewczyn na pierwszym stopniu podium stanęły Anna Rzepka, Dominika Bryła. W trójkach dziewczyn pierwsze miejsce zajęły: Oliwia Hałupka, Justyna Dragan, Iwona Primus. Drugie miejsce w tej kategorii zajęły: Anna Rzepka, Dominika Bryła, Weronika Jessel. W dwójkach mieszanych na drugim stopniu podium stanęli: Oliwia Szafran i Mikołaj Feser, zaś na trzecim Natalia Graja i Marek Engler.

Warto dodać, iż klub „Burza” Borowa Wieś we współpracy z Miastem Mikołów przygotowali i przeprowadzili perfekcyjnie zawody organizowane pod patronatem Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej.

Następny występ zawodników KPKS „Halemba” już na początku kwietnia w Belgii! Najlepsi z zawodników Rudzkiego Klubu wezmą udział w prestiżowym turnieju odbywającym się od 4 do 7 kwietnia w Puurs. Trzymamy kciuki!

Źródło: KPKS Halemba