Medalowa tęcza

09-10-2012, 08:52 Sandra Hajduk

Zapaśnicy Slavii w miniony weekend potwierdzili, że ich dobra passa trwa. Tym razem worek z medalami otworzył się za sprawą seniorów i młodzików.

W piątek i sobotę w Osielsku rozgrały się 65. Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Owocem występów rudzian w tych zawodach jest sześć medali indywidualnych i pierwsze w historii klubu zwycięstwo w klasyfikacji klubowej. Złoty medal w kategorii do 55 kg wywalczył Adrian Hajduk. Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników Slavii w pierwszym pojedynku pokonał Adama Bieńkowskiego z AKS Białogard, a w półfinale Mateusza Jasia z Ceramika Krotoszyn. W finale natomiast doszło do bratobójczego pojedynku Adriana z Grzegorzem Łabusem. Ten drugi musiał uznać wyższość klubowego kolegi, co nie zmienia faktu, że został on srebrnym medalistą tej kategorii wagowej.

Drugi ze srebrnych medali przypadł w udziale Kamilowi Wojciechowskiemu, który rywalizował w kategorii do 96 kg

Brązowe medale wywalczyli natomiast: Łukasz Lubowicz w kategorii do 66 kg, Andrzej Sokalski w kategorii do 74 kg oraz Tomasz Jonkisz w kategorii do 84 kg.

W Chełmnie zaś rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet. Na nich zaprezentowała się Izabela Strzałka, która wywalczyła srebrny medal w kategorii do 63 kg.

Nie gorsi od swoich starszych kolegów byli chłopcy startujący w kategorii młodzików. W rozegranych w Gniechowicach 6 października Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu klasycznym zdeklasyfikowali oni konkurencję w klasyfikacji klubowej. Równie dobrze poradzili sobie w klasyfikacji indywidualnej. Złote medali zdobyli: Kupniewski Jacek (35 kg) i Rafała Danisz (53 kg), srebrne: Dominik Dziewior (35 kg), Marcel Mróz (42 kg), Korneliusz Janeczko (73 kg), a brązowe: Krawczyk Edwin (38 kg), Strzałka Dawid (47 kg), Stachowicz Patryk (85 kg) i Kolonko Łukasz (100 kg).

W tych ostatnich zawodach zaprezentowali się także zapaśnicy Pogoni. Złoty medal w kategorii 47 kg wywalczył Sebastian Matuszewski, a brązowe: Michał Kareciński (35 kg) i Sylwester Brzeziński (73 kg).