Medale wręczone

13-08-2020, 10:34 admin

Na Burloch Arenie medale i puchary otrzymali najlepsi zawodnicy tegorocznego Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego.

Przypomnijmy, że ze względu na epidemię rywalizacja musiała odbywać się wirtualnie. Uczestnicy biegali samotnie lub w małych grupkach, a swój wynik rejestrowali na specjalnej platformie. W półmaratonie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet wywalczyła Anna Skupień z czasem 01:32:17, natomiast wśród mężczyzn zwyciężył Przemysław Basa z czasem 01:20:37. Na dystansie 10 km w biegu zwyciężył Michał Żelasko z czasem 0:39:09, a wśród kobiet Aneta Rajda z czasem 0:42:54. W konkurencji Nordic Walking wśród kobiet najlepsza była Elżbieta Mikołajczyk, a wśród mężczyzn Michał Socha.

Przed uroczystością można było sprawdzić się w teście Coopera. Uczestnicy musieli zmierzyć się przede wszystkim z upałem, a najdłuższy dystans osiągnięty podczas 12-minutowego biegu to ponad 3,4 km.