Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Medale w Kielcach

21-03-2024, 17:07 Dawid Kosmalski

Zapaśniczki i zapaśnicy ZKS-u Slavii Ruda Śląska wystąpili podczas Mistrzostw Polski U-15 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, które w dniach 15-17.03 odbyły się w Kielcach. Nie zabrakło udanych występów i medali, choć tym razem do Rudy Śląskiej nie trafiło żadne złoto. 

Wśród młodziczek najlepszy wynik osiągnęła Julia Palka, która w kategorii wagowej 42 kg zdobyła srebrny medal. Zapaśniczka ZKS-u po trzech wygranych walkach zmierzyła się w finale z Karoliną Gwóźdź z MLUKS Karlino i w tej rywalizacji musiała zadowolić się drugim miejscem. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęła Zuzanna Ptak, zwyciężając w walce o medal Zofię Środę z MLUKS Orlik Wierzbica. Ponadto w kategorii 33 kg brąz uzyskała Maria Jarosz, podobnie jak Agata Chyłek w kat. wag. 36 kg. Natomiast dziewiąte miejsce zajęła Julia Włosek (54 kg), a Julia Żydek (62 kg) była siódma. Drużynowo ZKS zajął 2. miejsce, tuż za Sobieskim Poznań. 

Natomiast w rywalizacji młodzików srebro zdobył Przemysław Mrozek (44 kg), który po dwóch wygranych musiał uznać wyższość Igora Kiełta z MKS-u Rokita Brzeg Dolny. Poza tym bliski medalu był Kajetan Szewczyk (52 kg), który w walce o medal przegrał z Nikodemem Stankiewiczem z ZKS-u Koszalin. W podobnej sytuacji znalazł się Maciej Sadowik (57 kg), któremu na drodze do brązu stanął Igor Kaczmarek z ZTA Zgierz. Ponadto siódme miejsce zajął Bartosz Oleś (75 kg). Męska drużyna ZKS-u została sklasyfikowana na miejscach 5-6. 


Komentarze