Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Medale rudzian w Gliwicach

22-06-2022, 19:13 Dawid Kosmalski

Młodzi lekkoatleci TL Pogoń Ruda Śląska mają na koncie kolejne sukcesy. Tym razem rudzianie przywieźli medale z Mistrzostw województwa śląskiego U16, które odbyły się 11 czerwca w Gliwicach. 

Dobra forma naszych zawodniczek i zawodników sprawiła, że Pogoń wróciła do Rudy Śląskiej z siedmioma złotymi medalami i jednym brązowym. Pierwsze miejsca osiągnęły dwie sztafety: 4x100 metrów kobiet w składzie: Julia Kaczmarek, Zofia Florczyk, Magdalena Podgórska i Maria Puławska z czasem 50.82 oraz 4x100 metrów mężczyzn z czasem 47.06, w której pobiegli: Adrian Bruner, Bartłomiej Adamczyk, Michał Fedkow i Michał Cichoń. Poza tym w indywidualnych konkurencjach biegowych Bartłomiej Adamczyk był pierwszy w biegu na 300 metrów (37.18 i rekord życiowy), a Maria Puławska była bezkonkurencyjna w biegu na 100 metrów. 

Ponadto niecodzienny sukces osiągnęli zawodnicy Pogoni w skoku wzwyż. Dominik Wartak i Adrian Ostrowski uzyskali identyczny wynik - 1.60 m i obaj stanęli na najwyższym stopniu podium. Dwa medale przypadły także oszczepnikom Pogoni. Jakub Skiba rzucił 35.85 m, co dało mu złoto i nowy rekord życiowy, a Jakub Konieczny 28.61 m, co przełożyło się na brązowy krążek.

 


Komentarze