Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Medale pod Wawelem

13-04-2023, 11:55 Dawid Kosmalski

Kolejny sukces KPKS ,,Halemba”. Akrobatki i akrobaci z rudzkiego klubu wywalczyli osiem medali podczas X Międzynarodowego Turnieju „Pod Wawelem”, który odbył się w dniach 31.03-2.04 w Krakowie.

W dwójkach mieszanych w kategorii youth złoto zdobyła para Lena Nowara i Mikołaj Czornik, natomiast w dwójkach kobiet drugie miejsce zajęły Zofia Krawieczek i Paulina Szal, a trzecie Dominika Białek i Paulina Filipiak. Ponadto w tej samej rywalizacji tuż za podium uplasowały się Paulina Baran i Laura Wilczek.

Poza tym do realizacji przystąpili zawodnicy w grupach wiekowych 11-16 lat, 12-18 lat, 13-19 lat oraz senior. W dwójkach kobiet brązowy medal przypadł w udziale Martynie Rzepce i Alicji Halor (11-16 lat), a Emilia Żurakowska, Liliana Winiarska i Zuzanna Klapuch zdobył srebro w trójkach kobiet (11-16 lat). Ponadto w trójkach kobiet (12-18 lat) zwycięstwo odniosły Milena Gabrysiak, Nadia Witek i Dagmara Piktas, podobnie jak seniorki Emilia Urbańska, Emilia Wodyk, Emilia Biernat. Ostatni z medali – brązowy – przypadł w udziale dwójce mieszanej (12-19 lat) – Julii Jessel i Szymonowi Jaworkowi. 


Komentarze