Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Medale i rekordy w Poznaniu

05-07-2023, 13:13 Dawid Kosmalski

Zawodniczki i zawodnicy WOPR Ruda Śląska wzięli udział w 56. Mistrzostwach Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym. Zawody odbyły się w dniach 21-22 czerwca w Poznaniu.

W ramach Mistrzostw Polski rudzki WOPR stworzył śląską drużynę wraz z reprezentantami zabrzańskiego WOPR-u. Przełożyło się to na trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej łącznej oraz drugie miejsce w kategorii kobiet. W sztafecie 4x25 m holowanie manekina Maja Gierach, Gabriela Karkocha, Tatiana Kloc i Sylwia Matyniak zdobyły złoto i ustanowiły nowy rekord Polski w kategorii juniorek młodszych. Ponadto sztafeta 4x50 m z pasem zdobyły srebro, a 4x50 m z przeszkodami brąz – w obu wypadkach wystąpiły Maja Gierach, Gabriela Karkocha, Tatiana Kloc i Antonina Kuśnierz. W rzucie liną Gabriela Karkocha z Sylwią Matyniak ustanowiły nowy rekord Polski w juniorkach młodszych i zdobyły złoto, a Tatiana Kloc z Antoniną Kuśnierz srebro. W tej samej konkurencji w kategorii open zwyciężyły Oliwia Gierach z siostrą Mają.

Indywidualnie również nie zabrakło medali. W konkurencji 50 m holowanie manekina w juniorkach młodszych srebro zdobyła Sylwia Matyniak, a brąz Gabriela Karkocha. Na 200 m super ratownik Natalia Pasek wywalczyła srebro w kategorii open, a złoto w juniorkach, gdzie na drugim stopniu podium stanęła także Michalina Skudlik. Na 100 m z przeszkodami w juniorkach młodszych zwyciężyła Gabriela Karkocha, a druga była Sylwia Matyniak, natomiast w rywalizacji panów brąz zdobył Artur Joszko. W holowaniu manekina w płetwach na 100 m złoto w juniorkach młodszych wywalczyły Gabriela Karkocha i Natalia Pasek, ponadto Pasek zdobyła srebro w kategorii open. W tej samej konkurencji Antonina Kuśnierz (młodziczki) i Sylwia Matyniak (juniorki młodsze) zdobyły brązowe medale. Ponadto w ratowaniu kombinowanym na 100 m złoto w juniorkach młodszych zdobyła Gabriela Karkocha, która dzięki czasowi 1:20,75 poprawiła rekord Polski.

Ponadto w tej samej rywalizacji Sylwia Matyniak (juniorki młodszych) wywalczyła srebro, podobnie jak Natalia Pasek (juniorki). Zawodniczka ta ponadto w konkurencji 100 m holowanie manekina z pasem wygrała w kategoriach open i junior, a Gabriela Karkocha zdobyła brązowy medal. Obie wspomniane pływaczki zostały najwszechstronniejszymi zawodniczkami w swoich kategoriach wiekowych. 

Foto: WOPR Ruda Śląska


Komentarze