Medale dla zapaśników

02-10-2012, 14:43 Sandra Hajduk

Trwa dobra passa zawodników ZKS "SLAVIA" Ruda Śląska, którzy tym razem zdominowali Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym, rozegrane 29 września w Brzegu Dolnym. Zawody zaliczane do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu, w tym roku były również kwalifikacją do grudniowych Mistrzostw Polski Młodzików.

W rywalizacji chłopców ZKS "SLAVIA" zwyciężył z dorobkiem 44 punktów, podczas gdy drugi w klasyfikacji Orzeł Namysłów miał punktów 19. Złote medale zdobyli: Jacek Kupniewski (35 kg), Edwin Krawczyk (38 kg), Rafał Danisz (53 kg), srebrne: Dawid Strzałka (47 kg), Dominik Dziewior (35 kg), Piotr Kaproń (53 kg), Korneliusz Janeczko (73 kg), brązowe: Łukasz Wais (35 kg), Dominik Maczan (38 kg), Bartosz Kowalczyk (42 kg), Maciej Wieczorek (47 kg), Patryk Stachowicz (85 kg) i Łukasz Kolonko (100 kg).

Dziewczęta zajęły drugie miejsce w klasyfikacji klubowej. Złote medale zdobyły: Patrycja Kuc (34 kg), Martyna Świerc (67 kg), srebrny: Karolina Stróżyk (40 kg), brązowe: Karolina Mazur (40 kg), Klaudia Krzykowska (57 kg), Marta Bajor (62 kg), Weronika Stachowicz (52 kg).