Medale dla Slavii

10-04-2019, 15:33 ZKS Slavia Ruda Śląska

Pięć medali zdobyli zapaśnicy Slavii podczas II Pucharu Polski kadetek w zapasach kobiet w zapasach w stylu wolnym, który odbył się w miniony weekend w Komornikach. Tym sukcesem po raz kolejny udowodnili, że stać ich na wiele.   Jako zespół  Slavia stanęła na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji drużynowej w zapasach kobiet.

Wśród kadetek medale wywalczyły: Patrycja Słomska (złoto w kategorii do 69 kg),

Brązowe medale: w kategorii do. 53 kg - Jagoda Dziubińska  i Martyna Skalec. w kategorii do 65 kg Patrycja Cuber, wysokie 5. miejsce w kategorii do 49 kg zdobyła Julia Danisz.

Z kolei Weronika Kapinos trenująca w ośrodku w Rudzie Śląskiej wywalczyła złoty medal w kategorii do 61 kg. Natomiast w grupie kadetów Jakub Czerczak kolejny raz pokazał, że jest jednym z najlepszych zawodników w kategorii do 110 kg, zdobywając wysokie 2.miejsce.

Ponadto młodzi zawodnicy Slavii  mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas Mistrzostw Śląska Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu. Konfrontacja z rówieśnikami trenującymi na co dzień styl klasyczny wypadła dla rudzkich "wolniaków" bardzo dobrze, ponieważ reprezentanci Slavii wywalczyli 10 medali.

Złote: Klaudiusz Gwózdek 35 kg, Kamil Zanjat 52 kg, Srebrne: Tomasz Bartnicki 35 kg, Artur Żołdak 38 kg, Jakub Olech 52 kg, Jakub Lekston 57 kg, Jakub Duda 68 kg. Brązowe: Olaf Węglewski 38 kg, Fabian Wrona 44 kg, Adam Cepok 48 kg.