Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Manta na mistrzostwach

27-11-2013, 08:44 Sandra Hajduk

16 i 17 listopada UKS Manta Kochłowice Ruda Śląska miał okazję powalczyć o tytuł mistrza Śląska wśród 11- i 12-latków. Był to pierwszy poważny test, sprawdzający jak kochłowiccy pływacy poradzili sobie ze zmianą miejsca treningów, spowodowaną remontem kochłowickiej pływalni, a zawodnicy Manty zdali go na medal, a nawet cztery!


Największymi sukcesami mogą pochwalić się: Patrycja Szymczak i Wiktor Kijek. Oni bowiem zdobyli po dwa srebrne medale na tych zawodach. Patrycja po niesamowitej walce o pierwszą pozycję musiała w końcówce ulec Weronice Kuc, uzyskała jednak świetne rekordy życiowe na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Kolejne rekordy życiowe i dwie srebrne „blaszki” zdobył Wiktor Kijek na 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem dowolnym, który poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy o 10 sekund i pokonał zawodników ze swojej serii o prawie pół basenu.


Kolejnymi świetnymi wynikami pochwalić się mogą Dominika Nocoń, która na 50 m stylem motylkowym wywalczyła czwartą pozycję, natomiast jej rok starsza koleżanka – Marta Skudlik – na tym samym dystansie była dziesiąta.


Weronika Majewska po niesamowitej walce z czasem i przeciwnikami na 400 m stylem dowolnym zapewniła sobie wysoką ósmą pozycję i nowy rekord życiowy, o 16 sekund lepszy niż poprzedni. Jula Jakimowicz i Tatiana Jaworska świetnie zaprezentowały się w startach indywidualnych jak i sztafetach. Szczególnie godna uwagi była sztafeta 4x50 m stylem zmiennym, gdzie obie dziewczyny pokonały swoje rekordy życiowe, wykazując się przy tym niesamowitą wolą walki i zawziętością.

 

Dwaj ostatni reprezentanci naszego klubu na tych zawodach – Czarek Ksiądz i Dawid Kwiatkowski – też mieli powody do radości, swoje świetne występy uwieńczyli rekordami życiowymi; Czarek na 200 m stylem klasycznym, a Dawid na 100 m stylem zmiennym.

 

Źródło: UKS Manta


Komentarze