Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Mam nadzieję na złoto

12-12-2017, 10:04 Agnieszka Lewko

Rozmawiamy z brązowym medalistą Mistrzostw Polski MMA Kamilem Krzewiną, reprezentantem KTJ MMA Team Ruda Śląska, który podczas swoich walk przeważał nad rywalami, przegrywając jedynie po dogrywce w półfinale. Zawodnik startował w kategorii 70 kg OFS.

Masz dopiero 21 lat a już tak wiele sukcesów na swoim koncie. Jak zaczęła się Twoja sportowa przygoda?

Kamil Krzewina: W szkole podstawowej  trener zapasów przyszedł do naszej klasy zachęcając chłopaków i dziewczyny do trenowania tej pięknej dyscypliny sportu. Zapasy to był wstęp do mojej kariery sportowej. W wieku dziewięciu  lat zacząłem trenować w rudzkim klubie ZKS Slavia Ruda Śląska. Trenowałem sześć razy w tygodniu.  Jednak po dziesięciu latach treningów zacząłem szukać nowych doświadczeń. Zainteresowałem się klubem Bonsai Ruda Śląska specjalizującym się w K-1, lecz po odbyciu dwóch walk na gali zaczęło brakować mi parteru, więc żeby wszystko połączyć w całość myślałem nad mieszanymi sztukami walk i dlatego trafiłem do klubu KTJ MMA Team Ruda Śląska. Obecnie w KTJ trenuję trzy razy w tygodniu łącząc treningi z pracą w kopalni.

Można powiedzieć, że wybór KTJ MMA Team Ruda Śląska był strzałem w dziesiątkę, bo tam zacząłeś   odnosić największe sukcesy…

K.K: W dość krótkim czasie udało mi się zdobyć Puchar Śląska oraz Puchar Polski. Razem z moim trenerem Damianem Sewerynem postanowiliśmy spróbować moich sił w Mistrzostwach Polski MMA. Udało mi się zdobyć brązowy medal przegrywając jedynie w ćwierćfinale. Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku i mam nadzieję na złoty medal w przyszłym roku.  Aktualnie przygotowujemy się do amatorskiej gali, która odbędzie się 20 stycznia 2018r. w Węgorzewie. A jeżeli chodzi o moją dalszą karierę to wszystko w rękach mojego trenera. Dodam jeszcze, że bez wsparcia narzeczonej i rodziny wszystko to nie miałoby sensu.


Komentarze