Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Łucznicy wicemistrzami Polski

26-03-2018, 14:23 Agnieszka Lewko

Tytuł Halowych Wicemistrzów Polski Młodzików zdobyła dwójka łuczników z rudzkiego Grotu. Natalia Lepa i Adrian Szłapak wystrzelali srebrny medal w konkurencji mikst.  W tym roku zawody odbyły się w Tyczynie na Podkarpaciu, a ich organizatorem był klub LKS „Jar" Kielnarowa oraz Rzeszowski Okręgowy Związek Łuczniczy. W zawodach wzięło udział 166 zawodników i zawodniczek z 30 klubów z całej Polski prowadzących szkolenie w tej kategorii wiekowej.

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w czołówkach strzelano wysokie, bardzo zbliżone do siebie wyniki, a o medalowych miejscach czasem musiała decydować ilość strzelonych dziesiątek, gdyż zawodnicy mieli tyle samo punktów. Nasi reprezentanci walczyli dzielnie do ostatniej strzały. Najwyższe miejsca indywidualnie zajęła dwójka młodzików: Natalia Lepa (V miejsce wśród dziewcząt i Adrian Szłapak (IV miejsce w chłopcach). Strzelone przez Natalię 824pkt i 810pkt Adriana pozwoliło tej parze stanąć na drugim miejscu podium w konkurencji mikst - tłumaczył Rafał Lepa, prezes UKS-u „Grot” Ruda Śląska.

Tuż za podium, na IV miejscu sklasyfikowano drużynę dziewcząt „Grotu” w składzie: Natalia Lepa- 824pkt, Dominika Brzezina-773pkt , Dominika Ratyńska- 773pkt, Karolina Hernicka-762pkt. Również na IV miejscu ukończyła zawody drużyna chłopców w składzie: Adrian Szłapak-810pkt, Jakub Sroka-802pkt i Paweł Korzonek-683pkt.


Komentarze